Dużo się działo w dziedzinie matematyki!

Po raz kolejny nasza  Szkoła przystąpiła do programu Gdańskiego  Wydawnictwa Oświatowego  pt. „Lepsza Szkoła”. W ramach tego programu w klasach IV-VIII SP zostały przeprowadzone testy sprawdzające umiejętności matematyczne na początku roku i po pierwszym semestrze (Sesja z plusem 1, oraz  Sesja z plusem 2).

Galeria zdjęć, kliknij poniższe zdjęcie:

W listopadzie b.r. odbył się konkurs „Alfik matematyczny”, w którym wzięło udział 38 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Wyróżnienia otrzymali:

• Kajetan Gułaj – uczeń kl. VI „A” SP(51 miejsce w województwie z wynikiem 113,5)
  • Marcin Kowalczyk – uczeń kl. V „B” (69 miejsce w województwie z wynikiem 105,75)
  • Miłosz Oliwa uczeń kl. IV „A” SP (51 miejsce w województwie z wynikiem 101,5) Magdalena Mielczarek – uczennica kl. VI „B” (112 miejsce w województwie z wynikiem 100,5)

Po raz pierwszy w naszej szkole tym roku do każdego miesiąca zostały przypisane poszczególne przedmioty i tak miesiąc MARZEC został miesiącem MATEMATYKI.

W ciągu całego tego  miesiąca uczniowie przygotowywali plakaty o liczbie π. Wyróżnione zostały prace:

• Małgorzaty Widak z kl. VI „A”
  • Wojciecha Szmytkie z kl. IV „S”
  • Gracjana Rabczaka z kl. IV „B”

11 marca został zorganizowany przez nauczycieli matematyki szkolny konkurs sprawnego liczenia „Mistrz Rachunków”. Uczestniczyli w nim  uczniowie z klas IV-VIII SP i Gimnazjum.

• W klasach IV- I miejsce zdobyła Wiktoria Waliszewska
  • W klasach V – Julia Filipowicz
  • W klasach VI – Kajetan Gułaj
  • W klasach VII – Paweł Glądała
  • W klasach VIII – Oskar Gadawski
  • W gimnazjum – Elżbieta Pielas

14 marca pod opieką p. D. Gajlewicz uczniowie: Łukasz Łubianka, Jakub Kopaczel, Paweł Cekiera, Tomasz Kondyjewski, Adrian Kwiatkowski, Nikola Jaroszyńska wykonywali aplikacje „Kreatywny Matematyk”.

21 marca odbył się międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”, w którym wzięło udział  38 uczniów klas II – VIII SP oraz z klasy III gimnazjum. Wyróżnienia otrzymali uczniowie:

• Miłosz Oliwa
  • Zuzanna Jędrzejczyk
  • Tomasz Kondyjewski
  • Marcin Kowalczyk
  • Michał Gancaczyk

Na przełomie marca i kwietnia odbywały się międzyklasowe „Szkolne Mecze Matematyczne”. Brały w nich udział 3 – osobowe drużyny z klas IV-VIII SP. Najlepszą okazała się drużyna z klasy VIII „B” w składzie: Wiktoria Miziołek, Igor Chmielowski i Oskar Gadawski.

Na lekcjach informatyki pod opieką p. Rafała Kruczkowskiego uczniowie przygotowywali matematyczne prezentacje multimedialne. Spośród bardzo wielu prac najlepiej oceniono prezentację Wiktorii Szmel pt.: „Graniastosłupy i Ostrosłupy”.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów matematycznych.

Nauczyciele matematyki:
mgr Bernarda Szala