„Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole!

Laboratoria Przyszłości jest programem finansowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, skierowanym do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W związku z powyższym miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu „Laboratoria Przyszłości” w wysokości 79 200,00 zł.

Środki te zostały z wydatkowane na zakup nowoczesnego sprzętu: laptop, drukarka 3d, aparat fotograficzny wraz z całym zestawem do fotografii,  mikroport.

Sprzęt kupiony w ramach Laboratoria Przyszłości:

 1. Mikroskopy  wraz z akcesoriami
 2. GeniBoty – roboty z akcesoriami dodatkowymi: mata dwustronna do kodowania, krążki kompetencji do maty do kodowania, organizer i karty do kodowania.
 3. Lego Education Spike: zestaw podstawowy i rozszerzający.
 4. Drukarka 3D wraz z laptopem.
 5. Zestaw nagłośnieniowy wyposażony w: kolumny estradowe, mikser wraz z wbudowanym wzmacniaczem, zestaw mikrofonów, statyw do mikrofonu, okablowanie.
 6. Mikroport.
 7. Oświetlenie do realizacji nagrań.
 8. Stacja Lutownicza.
 9. Kamera przenośna 4K Panasonic
 10. Gimbal stabilizowany.
 11. Aparat Canon

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

 Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Informacje dotyczące realizacji projektu „Laboratoria Przyszłości” będą na bieżąco zamieszczanie na stronie internetowej naszej szkoły.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o Laboratoriach Przyszłości:

Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria/