Majówka ze zwierzakami

W sobotę 26 maja uczniowie naszej szkoły pod moją opieką oraz pod opieką rodziców wzięli udział w imprezie „Majowy piknik ze zwierzakami” w godzinach 12.00-15.00 na Błoniach Jeleniogórskich.
W trakcie majówki odbyło się wiele prezentacji – były psy przygotowane do adopcji, czekające na swój nowy dom. Były też pokazy psów Straży Granicznej, Karkonoskiej grupy GOPR i innych służb oraz organizacji, które korzystają z pomocy zwierząt. Nie zabrakło też prezentacji związanej z dogoterapią, psichologią czy fryzjera dla zwierząt.

Majówka ze zwierzakami była też okazją do potwierdzenia wzorowej współpracy z wolontariuszami, którzy po części odciążają pracowników schroniska, pomagają im oraz wzajemnie się uzupełniają z nimi.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji dodatkowych, a także konkursy i zabawa ze służbami takimi, jak: policja, straż miejska, ratownicy medyczni czy straż pożarna.

Nasi uczniowie wzięli udział w wielu przygotowanych atrakcjach:

• w pokazie ratowania życia psom oraz sami mogli spróbować swoich sił w reanimacji
  • strącali wodą z węża strażackiego pachołki
  • w konkursie plastycznym na najbardziej oryginalnego zwierzaka
  • jeździli na gokartach
  • rzucali do celu aportami, w tym konkursie nagrodzeni mogli „poszaleć” na dmuchańcach.

Galeria zdjęć, kliknij: TUTAJ

Justyna Kalisz