MegaMisja w SP15

200 szkół wyruszy w MegaMisję, by poznać nowe technologie i kompetencje niezbędne w przyszłości. Wśród nich jesteśmy też my 🙂 Organizatorem programu MegaMisja jest Fundacja Orange, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży.

Zwycięskie 200 placówek od września 2018 roku będzie realizować zajęcia, które nauczą najmłodszych ( klasy 1-3) kreatywnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.

Podczas realizacji programu nauczymy się:
• Jak szukać informacji w różnych źródłach;
• Jak bezpiecznie prezentować się w sieci;
• Czym różni się przekaz audio od przekazu video;
• Jakie prawa przysługują autorowi;
• Jak edytować proste grafiki;
• Jak bezpiecznie komunikować się przez media;
• Czym różni się reklama od informacji;
• Jak nagrać i odtworzyć plik video;
• Czym różni się uwiecznienie od upublicznienia wizerunku;
• Czym jest programowanie.

Zwycięskie szkoły wyłoniła komisja konkursowa pod przewodnictwem Krzysztofa Kosińskiego z Fundacji Orange w składzie:
Barbara Krywoszejew i Katarzyna Górkiewicz z Fundacji Nowoczesna Polska, Katarzyna Ławecka i Dominika Zimecka z Fundacji Gerere, Iwona Kamińska, Ekspertka ds. edukacji, Agnieszka Beśka – Zasadowska, trenerka, coach, nauczyciel konsultant.

Udział w programie zagwarantował nam poniższy film przygotowany przez Zdzisławę Kościukiewicz-Pilarek wspólnie z uczniami.
Zachęcamy do obejrzenia.