Oj działo się działo w 15-stce w Pierwszym Dniu Wiosny..

W pierwszym Dniu Wiosny w środę 21 marca w naszej szkole wiele się działo 🙂 …
W tym dniu na sali gimnastycznej przygotowane zostały dla uczniów nie lada atrakcje.

Galeria zdjęć, kliknij w poniższą fotografię:

Cała wiosenna impreza rozpoczęła się występami tanecznymi naszych dzieci z klas I-IV. Wszystkich tancerzy nagrodzono owacjami oraz czekoladowymi królikami 🙂

Następnie rozpoczęła się Familiada czyli wiosenne potyczki w atmosferze świąt wielkanocnych z udziałem uczniów klas I – VII. Każdą klasę reprezentowała 5- osobowa drużyna.
Całość poprowadziły p. A. Kajetanowicz oraz p. J. Kalisz. W jury zasiedli: p. M. Furtak, p. M. Kamińska-Kawa, p. K. Maruszczak oraz p. S. Szik.

Pierwszą konkurencją było: układanie z sylab rodzinnych nazwisk i naklejenie ich na arkusze brystolu – plakaty. Wszystkie konkurencje odbywały się na czas.

Druga konkurencja polegała na przedstawieniu swojej rodziny w sposób wesoły, pomysłowy, np. poprzez wierszyki, hasła, okrzyki rodzinne.

W trzeciej konkurencji „rodziny” układały pisankowe – jajeczkowe puzzle i naklejały je na plakaty. W czwartej komponowały wiosenne kompozycje z wcześniej przygotowanych elementów ( kwiatków, listków, łodyżek, trawy, słoneczek) i doklejały je następnie na plakaty.

Piąta konkurencja odbyła się w typowo jajecznej atmosferze :). Grupy obierały jajka na czas.
W szóstej i siódmej członkowie rodzin modelowali z plasteliny przeróżne wypieki świąteczne, zwierzątka, słowem wszystko, co kojarzyło się ze świętami wielkanocnymi. Następnie przy ich użyciu i wcześniej obranych jajek oraz przyniesionych z sobą rekwizytów – dekorowali stół świąteczny.

Po podsumowaniu punktów i naradzie jury zapadł werdykt 🙂

Klasy I – III zajęły zaszczytne 1 miejsca

Wśród klas IV – VII: 1 miejsce zajęła kl. IV b

2 miejsce – kl. VI a 3 miejsce – kl. V a
4 miejsce – kl. IV a 5 miejsce – kl. VII b
6 miejsce – kl. V b 7 miejsce – kl. VI b

Wszystkie klasy oprócz dyplomów otrzymały słodkie niespodzianki 🙂

Na zakończenie odbył się pokaz mody ekologicznej zainicjowany i poprowadzony przez p. Z. Kościukiewicz – Pilarek. Modele i modelki prezentowali się bardzo efektownie w kreacjach z gazet, bibuły, kartonów, worków jutowych itp..

W pokazie mody ekologicznej:
1 miejsce zajął Miłosz Oliwa z kl. III a
2 miejsce – Weronika Jarzembowska z kl. I a
3 miejsce – Julia Pieron kl. III c oraz Konstancja Jankowska III b

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami, nagrodami rzeczowymi, pozostali otrzymali wyróżnienia oraz opaski odblaskowe.

Justyna Kalisz