Plecaczki – zbiórka plecaczków dla ukraińskich dzieci

Dziś, tj. 10.03.2022 r. z naszej szkoły w drogę do Równego w Ukrainie wyruszyło 74 plecaczków.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę.

Zbieramy nadal. Jest mnóstwo dzieci, ktorym możemy wywołać usmiech na buźkach 😀

Poniżej instrukcja, co powinno znaleźć się w takim plecaczku:

0. Plecak – nie musi być nowy ale MUSI być czysty, pachnący. Pamiętajmy, że to ma być prezent.
1. Woda z dzióbkiem (najlepiej mała, około 250-350ml)
2. Soczek w kartoniku
3. Mus owocowy (proszę zwracać uwagę żeby nie wymagał przechowywania w lodówce).
4. Baton (unikamy batonów nie dla dzieci! np. proteinowych, wafelki okropnie się kruszą np. Grześki, Lubisie bardzo szybko tracą formę i wyglądają mało apetycznie. Sugerujemy batoniki z suszonych owoców lub inne które długo trzymają się formę, super sprawdzają się też Góralki).
5. Chusteczki higieniczne (wystarczy jedno opakowanie :))
6. Mokre chusteczki (wystarczy 10-15 sztuk, ale te przeznaczone dla dzieci. Unikamy nawilżanego papieru toaletowego i chusteczek w dużych opakowaniach ze względu na ciężar).
7. Kredki (najlepiej małe bambino, świecowe często są połamane)
8. Kolorowanka (każda będzie dobra :))
9. Pluszaki – CZYSTE, WYPRANE
10. Bajeczki po ukraińsku w PDF