„Sprzątanie Świata”

Galeria zdjęć: TUTAJ

W dniu 20.09.2019 r. uczniowie klasy 3a wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Ten dzień składał się z dwóch części. Pierwsza część to konkurs ekologiczny. Klasa została podzielona na 3 zespoły.

Każdy zespół miał 6 pytań. Pytania można było wylosować z następujących kategorii: SEGREGOWANIE I RECYKLING, POD OCHRONĄ, ZANIECZYSZCZENIE PLANETY, DOBRE NAWYKI.

Pytania z jakimi uczniowie się mierzyli, to np. Jak pozbyć się starej lodówki?, Jednym ze sposobów oszczędzania wody w domu jest:, Dlaczego nie można myć samochodów w jeziorze lub rzece?, Zanieczyszczenia wód dzielą się na:, Do gazów cieplarnianych zaliczamy:, Ile kilogramów makulatury trzeba przetworzyć, by zaoszczędzić jedno drzewo?.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą. W nagrodę otrzymały ceny: 6 lub 5 :).  Druga część dnia to było wyjście sprzątania Sobieszowa.

Najpierw udaliśmy się za szkołę, aby przy kontenerach przypomnieć sobie, jak segregujemy śmieci. Następnie poszliśmy sprzątać boisko Jordan oraz teren przy dawnym basenie.

Znaleźliśmy tam bardzo dużo śmieci: kosze plastikowe, butelki, ubrania itp. Wszyscy wrócili do szkoły z przekonaniem, że spełnił dzisiaj swoją misję.

Zdzisława Kościukiewicz