Oj, działo się w piątek 4 października na terenach Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze!!!

Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki, pomocy ze strony Międzyszkolnego Klubu Sportowego Karkonosze-Sporty Zimowe Jelenia Góra, DZN , Szkoły Podstawowej Nr 15 w Jeleniej Górze i Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szklarskiej Poręby przeprowadził Festyn z cyklu RODZINNA STREFA AKTYWNOŚCI ” Orientuj się na Chojnik”.

Prawie 600 dzieci przez sześć godzin trwania festynu mogło uczestniczyć m.in. w części sportowej imprezy- Finałach Mistrzostw Uczniów Szkół Dolnego Śląska w Biathlonie Letnim i Nartorolkach oraz konkursach i działaniach plastycznych. Uczestnicy, czasami po raz pierwszy w życiu, mogli spróbować swoich sił np. w saneczkarstwie na rolkach, specjalnym labiryncie w biegu na orientację czy jeździe na hulajnogach.

Nasza wspaniała reprezentacja Rady Rodziców dbała o gorącą herbatę dla obecnych i kiełbaski z grilla. Było ciasto z naszej cukierni ,,Lokalnej” , batoniki, ale i pyszne ciasta naszych Mam. Były również sukcesy sportowe .

Mistrzami Dolnego Śląska w biegu na nartorolkach zostali:
Lena Pawłowska w kl. 1-4 i Jakub Matusz w kl. 5-6.

Wicemistrzostwo wywalczyli:
Maja Gąsiorek w kl. 5-6 i Antoni Skórzecki w kl. 1-4.

Brązowe medale wywalczyli:
Bartłomiej Opała w kl. 1-4 , Jakub Zawadzki w klasach 5-6.

Drużynowo wygraliśmy w rywalizacji chłopców i dziewczynek w Igrzyskach Dzieci!!!
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewczynek zajęliśmy 2 miejsce.

To zasługa każdego startującego zawodnika , zaznaczyliśmy również swoją obecność na Dolnośląskim Biathlonie Letnim. Gratulujemy wszystkim!!!

Więcej na: https://www.facebook.com/sp15sobieszow