Międzyszkolny konkurs wiedzy ekologicznej „Eko-agent”

Zdjęcia, kliknij: TUTAJ

We wtorek 5 czerwca dwoje uczniów wzięło udział w Międzyszkolnym konkursie wiedzy ekologicznej „Eko-agent” dla klas I-III w SP nr 8. Opiekunem dzieci była Justyna Kalisz.

Głównymi celami było: kształtowanie postaw proekologicznych, wdrażanie uczniów do segregacji odpadów, budowanie poczucia odpowiedzialności za stan otaczającego nas środowiska, współpraca w grupie.

Udział wzięło 6 szkół, poziom był bardzo wysoki. Wiedza ekologiczna uczestników była sprawdzana w formie prostych rebusów, krzyżówki, zagadek, rozsypanek wyrazowych, pytań zamkniętych oraz zadań praktycznych .

Z naszej szkoły udział wzięli Adela Bryszewska oraz Kuba Błaszkiewicz z kl. III a.

Zajęliśmy I miejsce 😁. Dla świetlicy uczniowie wywalczyli grę, dyplom, dla siebie zaproszenia do Mcdonalds, a także przeróżne gadżety związane z ekologią.

Gratulujemy.