Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS 4-8 SP ORAZ 3 GIMNAZJUM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ. KONKURS ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 26 WRZEŚNIA 2018 Z OKAZJI EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH (EUROPEAN DAY OF LANGUAGES).

Regulamin Szkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

I. CELE KONKURSU

1. Prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów.
  2. Popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew.
  3. Twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci i młodzieży.

II. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15

i oddziału gimnazjum.

1. Wykonawcy występują w następujących kategoriach:
  • uczniowie klas IV- VI – soliści i zespoły wokalne (do 6 osób),
  • uczniowie klas VII/VIII oraz  III gimnazjalnych– soliści i zespoły wokalne (do 6 osób).
  1. Czas trwania piosenki max. do 3,5 minut.
  2. Wykonawcy przygotowują utwór z muzyki rozrywkowej.
  3. Jeden wykonawca może wystąpić w dwóch utworach: jako solista i w zespole.
  4. Nauczyciel języka obcego przeprowadza wstępne eliminacje i zgłasza organizatorom ostateczną listę uczniów biorących udział w konkursie na dwa tygodnie przed ustalonym terminem konkursu.
  5. Uczestnik w dniu konkursu dostarcza podkład muzyczny nagrany na płycie CD o max prędkości x8 lub na nośniku USB. Podkład nie może zawierać chórku lub drugiego głosu z oryginalnego nagrania. Obecność ich dyskwalifikuje uczestnika.

III. OCENA I NAGRODY

1. Komisja artystyczno – językowa zostanie powołana przez organizatorów konkursu.
  2. Jurorzy oceniający wykonawców podczas przesłuchań konkursowych będą brać pod uwagę: umiejętności wokalne, dobór repertuaru zgodny z regulaminem i stroną muzyczną (opracowanie oraz stopień trudności wykonywanego utworu), poprawność językową,ogólne wrażenie artystyczne.
  3. Jury może przyznać miejsca od I – III (w każdej kategorii oddzielnie) oraz wyróżnienia, w tym wyróżnienia językowe.
  4. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone w dniu 26.09.2018 r.