14 marca chętni uczniowie klasy 1 i klas 3 wzięli udział w konkursie matematycznym Puchacz Piotr MathRiders. Miło nam poinformować, iż do drugiego etapu zakwalifikował się Adam Bajor z klasy 1a oraz Juliusz Sawicki z klasy 3a.

„Puchacz Piotr” to konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych. To konkurs bez eliminacji wewnątrzszkolnych, który umożliwia sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotychczasowe wyniki w nauce. Konkurs odbywa się cyklicznie i jest bezpłatny dla wszystkich uczestników.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy o różnej trudności. Etap 2 odbędzie się 9 maja, etap 3 finał 9 czerwca w Warszawie.

Zwycięzcy konkursu w każdej kategorii wiekowej otrzymują pamiątkowy dyplom, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz roczny kurs MathRiders w wybranej lokalizacji. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy, nagrody rzeczowe oraz kursy MathRiders (za zajęcie II miejsca – półroczny kurs, za III miejsce trzymiesięczny kurs MathRiders w dowolnej lokalizacji).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za Adama i Julka trzymamy kciuki w etapie 2.