Absolwenci szkoły na Igrzyskach Młodzieżowych YOG Gangwon 2024

Byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze, w składzie: Zuzanna Jędrzejczyk , Zuzanna Pieron, Michał Gancarczyk i Cyprian Dybalski byli reprezentantami Polski podczas IV Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej YOG Gangwon 2024.

Zawody były bardzo udane dla naszych saneczkarzy:

• Zuzanna Jędrzejczyk i Zuzanna Pieron wywalczyły 6 miejsce w konkurencji dwójek kobiet.
  • Michał Gancarczyk, Cyprian Dybalski wraz z koleżanką i kolegą z kadry (Emilią Nosal i Karolem Warzybokiem) zajęli 6 lokatę w sztafetach saneczkowych.
  • Michał Gancarczyk zajął indywidualnie 15 miejsce.
  • Cyprian Dybalski wraz z partnerem Karolem Warzybokiem –zajęli 10 miejsce w konkurencji dwójek mężczyzn .

Trenerami kadry narodowej byli Przemysław Pochłód i Tomasz Koćmierowski.

Należy wspomnieć , że swój wkład w rozwój sportowy zawodników mieli również: Marta Pochłód, Monika Pawlak, Robert Dobrowolski i Sylwester Poniatowski.

Fotografie: źródło PKOL – Szymon Sikora, FIL