Akcje charytatywne w SP nr 15

Rozpoczynamy akcje wspierające FUNDACJĘ”AKOGO?” Ewy Błaszczyk.

Szkolny wolontariat zaprasza do wzięcia udziału w akcji charytatywnej GÓRA GROSZA oraz STARE KLUCZE DLA „BUDZIKA”. Celem akcji jest finansowe wsparcie Fundacji „Akogo?”.

Fundacja „Akogo?”, jest polską organizacją pozarządową, zajmującą się systemowym rozwiązywaniem problemów osób po ciężkich urazach mózgu, przebywających w śpiączce.

Od dzisiaj 25.04.2023 r. rozpoczynamy zbiórkę, która będzie trwała do 16.06.2023r.

1. Góra grosza. „CHARYTATYWNY WYŚCIG”.

Zbieramy w klasach monety od 1 grosza do 5 zł. Jeden grosz, to dla każdego z nas niewiele, jednak najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu osobom. Dnia 16.06.2023r. odbędzie liczenie zebranych pieniędzy oraz ogłoszenie zwycięskiej klasy charytatywnego wyścigu.

2. Stare klucze dla „Budzika”.

Każdy z nas posiada w domu stare, niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają, przynieśmy je do szkoły. My przekażemy je do właścicieli zakładów, którzy współpracują z Polskim Stowarzyszeniem Serwisów kluczowych. Następnie klucze zostaną oddane na złom, a pieniądze za pośrednictwem Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych przekażą Fundacji „Akogo?”. Fundacja ta utrzymuje klinikę Budzik. Są w niej rehabilitowane dzieci po ciężkich urazach mózgu, często pogrążone w śpiączce.

GROSZE I KLUCZE PROSZĘ PRZYNOSIĆ DO SALI 105 – klasa 1b.