Angielski LET’S TALK w Nowym Roku

Hello, hello!
Z Nowym Rokiem, energicznym krokiem! 😊 Po długiej przerwie dzieciaki mają mnóstwo energii! Całą tę „parę” na dodatkowym angielskim wykorzystuję do nauki zwrotów w czasie intensywnych gier na dworze oraz do rozmawiania po angielsku w klasie.

Ostatnio przypominamy sobie, jak zadawać pytania o sprawy, które dzieją się teraz (Present Continous, klasy 3 i 4) oraz jak mówić, o sprawach ogólnych (Prezent Simple, klasy 5 i 6). Najmłodsi uczą się, jak dać mi znać, że są pierwsi, drudzy, trzeci itd. w czasie berków i gier.

Od dłuższego czasu używamy fiszek. To takie małe karteczki ze słówkiem angielskim po jednej stronie i polskim tłumaczeniem po drugiej, które pomagają dzieciakom zapamiętywać słówka i całe zwroty. Całkiem fajnie idzie nam ta metoda, niech to trwa! 😊

See you later!
Miss Maya