ANGIELSKI LET’S TALK

Hello, how are you 😉?

Ferie tuż za rogiem, z czego się bardzo cieszymy, jednak na zajęciach nie odpuszczamy – staramy się zapamiętywać coraz więcej oraz mówić coraz ciekawiej.


Ostatnio rozmawialiśmy, jak mili i kochani są nasi dziadkowie. Młodsze klasy potrafią powiedzieć, jaka jest ich babcia i dziadek (amazing, kind, loving, wise…), starsze zaś wytłumaczyć, co ciekawego potrafią ich dziadkowie.

Cały czas pracujemy nad mówieniem o naszych uczuciach. Aby nauczyć się rozpoznawać i zapamiętać te słowa dzieciaki grały w kalambury odgadując pokazane uczucia.

Uczymy się tez pytać, gdzie ukrył się nasz kolega / koleżanka. Starsze klasy ćwiczą, jak mówić i zadawać pytania w czasie Simple Present.

Na pogodę narzekać nie będziemy i kiedy tylko można wychodzimy na dwór. Ostatnio popularną grą jest Freeze! oraz Policjanci i Złodzieje. Za każdym razem dzieciaki muszą zakomunikować po angielsku, co ich koledzy mają robić. Ta szuka do łatwych nie należy, gdyż to właściwie odgrywanie scenki. Już niedługo dzieciaki będą pamiętać całe dialogi!

Galeria zdjęć, kliknij w poniższą fotografię:

See you soon!
Miss Maja