STRAJK – Apel do rodziców

APEL DO RODZICÓW

Szanowni Rodzice

Informujemy, iż w dniu 31 marca 2017 r. (piątek) w godzinach pracy szkół i placówek oświatowych odbędzie się STRAJK SZKOLNY pracowników oświaty organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

W tym dniu mogą wystąpić utrudnienia w pracy szkoły/placówki.

Walczymy we wspólnej sprawie.

Wiemy, że jesteście z nami za co dziękujemy i prosimy o więcej.

O co walczymy?

– o podwyższenie statusu zawodowego! Domagamy się 10% podwyżki oraz wzrostu udziału płacy zasadniczej w ogólnym wynagrodzeniu. DLACZEGO? Od pięciu lat nie było podwyżek w oświacie! Obecnie ministerstwo edukacji przygotowuje nowy system wynagradzania nauczycieli, proponując likwidację tzw. średnich wynagrodzeń i niektórych dodatków. To może oznaczać zmniejszenie płac nauczycieli, czyli czeka nas obniżka wynagrodzeń!

– o miejsca pracy! Żądamy niedokonywania wypowiedzeń stosunków pracy nauczycieli i pracowników niepedagogicznych do 31 sierpnia 2022 r. DLACZEGO? Bo w ciągu następnych pięciu lat reforma edukacji może spowodować ogromne zwolnienia w oświacie!

– o utrzymanie warunków pracy i płacy! Żądamy niedokonywania na niekorzyść zmian warunków pracy do 31 sierpnia 2022 r. DLACZEGO? Bo w wyniku reformy edukacji każdy może stracić zatrudnienie na dotychczasowych zasadach!

Te żądania mieszczą się w zakresie spraw, o które może toczyć się spór zbiorowy. Działania ZNP podjęte w ramach sporu zbiorowego są legalne i właściwie realizują zapisy ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych!

Broszura informacyjna, kliknij: TUTAJ

Organizatorzy:

Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jeleniej Górze