Bajkowo, wiosennie, pracowicie u Świetliczaków…

Za nami już powitanie wiosny oraz Święta Wielkanocne. Wreszcie zrobiło się ciepło i zaświeciło słońce. Dlatego też ostatnio dużo czasu spędzamy  na boisku i  szkolnym placu zabaw, na którym do dyspozycji mamy huśtawki, zjeżdżalnię i drabinki i drążki do ćwiczeń. Na dworze gramy w piłkę,  w ringo i w gumę. Ścigamy się (nawet z panią, która na razie za każdym razem wygrywa), a także skaczemy w dal. Bawimy się w berka, w dom i we wszystko inne, na co pozwoli nam nasza kreatywność i wyobraźnia.

Nie zapominamy jednak o tym, że póki co do wakacji jeszcze sporo czasu. Dlatego pilnie się uczymy: odrabiamy lekcje oraz intensywnie ćwiczymy swoje umiejętności w rachunkach. Część z nas aktywnie uczestniczy w zajęciach szachowych ale inni nie pozostają w tyle: uczą się grać w statki i w warcaby oraz kolorują kodowane kolorowanki. Starszaki w pocie czoła wykonują przepiękne wiosenne prace plastyczne.

Zajęliśmy III miejsce w szkolnym konkursie na najładniejsze drzwi wiosenne.:)

Galeria zdjęć, kliknij w poniższe zdjęcie:

Ostatnie dwa tygodnie minęły maluchom nam w tematyce nieco tajemniczej i magicznej. Najpierw świetlica zamieniła się w „Krainę Baśni”. Oprócz najsłynniejszych baśni znanych z literatury jak i adaptacji filmowych przypomnieliśmy sobie bajki, zarówno te starsze: „Przygody kota Filemona”, „Bolek i Lolek” , jak i nowsze: „Scooby Doo”, „Marta mówi” i wiele, wiele innych. Następnie zajęliśmy się tematyką teatralną. Poznaliśmy podstawowe pojęcia związane z teatrem tj.: scena, kurtyna, scenografia, charakteryzacja, pacynka itd. Odgrywaliśmy scenki pantomimiczne: wchodzenie po schodach, mycie okien, wspinanie się po linie i wiele innych. Na koniec spróbowaliśmy zagrać zaimprowizowane przedstawienie na podstawie baśni pt. ”Czerwony Kapturek”.

W grupie I i III rozmawialiśmy na temat naszych ulubionych bajek i bajkowych postaci.

Odwiedziliśmy szkolną bibliotekę, aby przypomnieć sobie, jak wiele „skarbów” się w niej      znajduje J

Zabawiliśmy się w Mini Teatr. Odgrywaliśmy krótkie scenki. Rozmawialiśmy kim jest aktor,  reżyser, scenarzysta i jaką pełnią funkcję?

Rozmawialiśmy o tym „kim chcę zostać w przyszłości”? Poznawaliśmy różne typy zawodów.

 

Przygotowywaliśmy się też pilnie na przyjazd przedszkolaków z „Zaczarowanego przedszkola”.

Podczas wizyty dzieci w ramach warsztatów „Bieg z zającem” miały do zaliczenia w naszej   świetlicy dwa zadania: kolorowanie kodowanych kolorowanek oraz wykonanie kwiatów z papieru.

 

13 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień otwarty. W tym dniu nasi goście mieli okazję w ramach zajęć świetlicowych – wykonać przebiśniegi z papieru, w których kwiatem były ich odrysowane rączki oraz otrzymać balonikowe zwierzakiJ

 

Cdn…