Bieg Charytatywny dla Maksa

Bieg Charytatywny dla Maksa organizowany przez Stowarzyszenie Bieg Piastów – nasz uczeń potrzebuje wsparcia!

Przeczytajcie ten tekst do końca!

27 marca zapraszamy do Jakuszyc na CHARYTATYWNY BIEG DLA MAKSA. Na nartach, ale jeśli ktoś chce, także bez nich, byle nie po ratrakowanych trasach narciarskich.
Dystans: 5.5 km.
Cel: pomoc dla Maksa Piwowarskiego z Piechowic – 11-latka, któremu amputowano prawą nogę.

Bieg organizuje Stowarzyszenie Bieg Piastów, ale zamiast opłaty startowej obowiązuje wpłata co najmniej 50 zł na konto fundacji wspierającej Maksymiliana. Pieniądze przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów rehabilitacji chłopca (80 zł za godzinę), zakup nowej protezy (około 40 tys. zł) i elektrycznego kolana (około 160 tys. zł). Na wszystko nie starczy, ale każdy grosz się liczy.

Historia Maksa to historia ogromnego pecha, a właściwie serii nieszczęść. Jako czterolatek skoczył ze schodka ze schodek tak niefortunnie, że stało mu się coś z kolanem. Nie mógł go wyprostować, czuł ból. Mama wzięła go do lekarza, ale podczas kolejnych wizyt nie udało się znaleźć sedna problemu.

  • Słyszeliśmy, że samo przyszło, to i samo przejdzie – opowiada Kamila, mama Maksa. – Ja jednak wiedziałam, że to coś poważnego. Nikt nie zna swojego dziecka, jak matka.
    Niestety miała rację. Po badaniu w kierunku reumatologicznego zapalenia stawów i usg pod kolanem okazało się, że w kolanie jest guz. Rezonans na chirurgii wykazał, że nowotwór zaatakował tkanki i mięsień. Maksymilian trafił na stół operacyjny.
  • Okazało się, że walczymy z nowotworem złośliwym tkanek miękkich – wspomina mama chłopca. – Rozpoczęliśmy leczenie onkologiczne. Jeździliśmy na chemię. Guz wracał. Konieczna okazała się amputacja.

Mama Maksa za cel swojego życia postawiła złagodzenie dolegliwości, jakie odczuwa syn. Otrzymała potwierdzenie, że Maks nie ma raka. Po pięciu latach od amputacji są jednak skutki uboczne – niedoczynność tarczycy, powiększona wątroba, alergia skórna, wada wzroku.

Kolejne kontrole, kolejni lekarze, kolejne wydatki. Rehabilitacja bez końca. Maks rośnie, więc protezę trzeba wymieniać. Kolano elektryczne pozwoliłoby zginać nogę, nawet na rower Maks mógłby wsiąść i jechać…

Skąd na to wszystko pieniądze? Pani Kamila w miarę możliwości pracuje, wspiera ją grono życzliwych ludzi. Organizują imprezy i licytacje, z których dochód przeznaczony jest dla Maksa.

Byliśmy w Piechowicach w domu pani Kamili i jej syna. Po jego zachowaniu widać, że jest otoczony miłością. Nie stracił radości życia i dziecinnej spontaniczności oraz marzeń.

Charytatywny Bieg dla Maksa miał odbyć się już rok temu, ale wtedy jego organizację uniemożliwiła pandemia. Teraz się odbędzie. W programie Charytatywnego Biegu dla Maksa jest loteria fantowa i słodka akcja (czyli sprzedaż wypieków przygotowanych przez darczyńców). Zostaną przeprowadzone w Jakuszycach w namiotach w pobliżu biura Biegu Piastów. Licytacje odbędą się na facebooku, na profilu: Licytacje dla Maksia

Bieg dla Maksa odbędzie się na nartach, ale jeśli ktoś chce pobiec bez nich (lub przejść się), może to zrobić w dowolnym miejscu, byle nie po ratrakowanych trasach narciarskich w Jakuszycach. Ale nawet w Jakuszycach są trasy, których nie ratrakujemy, np. za leśniczówką, obwodnica jakuszycka, czy Świńskie Dziury. Można też ostatecznie pójść bez nart na Orle trasą spacerową (dołem). Trasy dla pieszych opiszemy szerzej, gdy będzie bliżej terminu biegu,

Charytatywny Bieg dla Maksa – zapisy

Opłata startowa w postaci datków w wysokości min. 50 zł.
Opłatę należy wnieść przelewem na konto lub osobiście w biurze wydawania numerów w jakusaycach (żółty kontener). Osoby, które wcześniej dokonały przelewu za startowe na konto bankowe, proszone są o przedstawienie potwierdzenia transakcji podczas odbierania numeru startowego. Cała kwota zebrana z wpisowego zostanie przeznaczona na cel charytatywny.

Dane do przelewu:

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
97 1160 2202 0000 0000 9394 2103 w tytule Maksymilian Piwowarski

Ponadto trzeba zapisać się w jednym w tych miejsc:

  • w zakładce Charytatywny Bieg Narciarski dla Maksa, na www.datasport.pl,
  • aplikację Biegu Piastów, dostępną bezpłatnie.
  • na miejscu w Jakuszycach w żółtym namiocie Biegu Piastów.

PS. Normalnie ten artykuł by był na naszej stronie internetowej, ale niestety ciągle jest nieczynna po pożarze serwerowni. Dlatego opublikowaliśmy go w całości tutaj. Sprawa jest tego warta!