Bieg po wiedzę

Już jutro (27.09) kilka tysięcy szkół na terenie całej Europy (i nie tylko) obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD). Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD) to wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej i Azji! W ubiegłym roku w ESSD wzięło udział blisko 2,5 mln uczniów z 33 krajów.

ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii.

Wzorem ubiegłego roku , w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport, również będziemy częścią tego międzynarodowego wydarzenia. W planach mamy „Bieg po wiedzę” – rozwiązywanie zadań przedmiotowych połączonych z wykonywaniem ćwiczeń gimnastycznych. Bardzo proszę, aby w tym dniu wszyscy byli ubrani na sportowo.

Śledźcie nasze działania i bądźcie na bieżąco. 🙂

@AktywneSzkolyMultiSport #ESSD2019 #ESSDPoland #AktywneSzkolyMultiSport #BeActive

Zdzisława Kościukiewicz-Pilarek