Co słychać w Świetlicy?

Na powitanie Pani Jesieni wykonywaliśmy prace plastyczne pt. „Pani Jesień”. Tworzyliśmy „ludziki” z kasztanów, jeże z plasteliny, bibuły, grzybki z plasteliny, ślimaki z liści.

W grupie III wytypowaliśmy laureatów wśród najgrzeczniejszych w miesiącu wrześniu. O tym kto wygra decydowała ilość plusów zdobywanych przez cały miesiąc w kategorii „aktywność”, „porządek” i „zachowanie”.

Wśród  dziewcząt wygrała Wiktoria Winkler, natomiast wśród chłopców Kuba Ewertowski.

Zwycięzcy dostali drobne upominki.

W grupie I podsumowaliśmy plebiscyt Naj…, zwycięzcy za osiągnięcia za miesiąc wrzesień otrzymali dyplomy, bańki, akcesoria odblaskowe, wszyscy też delektowali się lizakami 🙂

Dzieci zdobywały naklejki za najlepsze prace plastyczne, za najszybsze układanie puzzli, za najlepszy taniec krzesełkowy, za najtrafniej rozwiązywanie quizy, za odlotowe budowle z klocków lego, za najdłuższe wygibasy na hula hop i podskoki na skakance 🙂

W międzyczasie marzyliśmy też o szkole, w której chcielibyśmy się uczyć…ze schodami ruchomymi, windami, basenami, lekcjami trwającymi tyle co przerwy i przerwami tyle co lekcje. Nasze wymarzone pomysły przelaliśmy na papier szary, dołożyliśmy malowidła farbami i pastelami i wyszły przepiękne prace pt. „Nasza szkoła marzeń”

Z okazji Dnia Chłopaka w grupie III wytypowaliśmy czterech najgrzeczniejszych chłopców (Miki G., Kuba K., Jakub T., Gracjan B.), którzy otrzymali od dziewcząt własnoręcznie robione korony. Pozostali dostali odznaki z napisem Super Chłopak. Były także cukierki i owoce. W grupie II wszyscy chłopcy zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi pucharami z kubków po jogurtach.

Aby podtrzymać jesienną atmosferę zabraliśmy się też za tworzenie witraży na okna oraz frotaży z liści…

Z technika komputerową jesteśmy także za pan brat, rozwiązujemy jesienne krzyżówki, rebusy, zagadki oraz tworzymy wirtualne Kasztaniaki.

W grupie I rozpoczęły się zawody sportowe, wyciskaliśmy siódme poty w rzutach do kosza, rzutach do celu, w grze w kręgle…Nie obyło się bez emocji i super zabawy. Te wszystkie wypociny zorganizowaliśmy w ramach plebiscytu Naj…sportowiec świetlicy.

W ramach plebiscytu także na Naj…legomaniaka świetlicy uczniowie –  tym razem w grupach – dzięki swojej wyobraźni, chęciom, pomysłowości wykonali mega odjechane domy.

Nasze maluszki z grupy II nadal muzykują, lepią wytwory z plasteliny, zamieniają się w malarzy, aby tworzyć jesienne prace. Artystów wśród nich nie brakuje 🙂

 

Więcej zdjęć, kliknij: TUTAJ