Dolnośląskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży szkolnej w biegach na nartorolkach

Na Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze odbyły się Dolnośląskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży szkolnej w biegach na nartorolkach. W zawodach brało udział blisko 100 uczniów z dolnośląskich szkół. Zawodnicy rywalizowali na przygotowanym torze przeszkód, w którego skład zaliczały się slalomy, przejścia pod przeszkodą, strefy kroku naprzemianstronnego i odcinki biegu w terenie po wcześniejszym odpięciu nartorolek.

Wypowiedź Wice Prezesa Dolnośląskiego Związku Narciarskiego i Prezesa Klubu MKS Karkonosze Zbigniewa Stępnia: Z trenerem biegów narciarskich SMS Szklarska Poręba Piotrem Skowronem postanowiliśmy urozmaicić tresę dzisiejszych zawodów. Uczniowie rywalizują na przygotowanym przez nas torze przeszkód. Jest to swego rodzaju próba przed pomysłem na organizacje tego typu zawodów zimą podczas Pucharu Grupy Azoty. Jeśli uda nam się reaktywować Ligę Karkonoską w Biegach Narciarskich, a takie mamy plany, również chcielibyśmy wprowadzić tego typu rywalizacje do cyklu startów.