Dziś „Dzień Bezpiecznego Internetu”!

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org
 
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange

Więcej: TUTAJ

Bierzemy udział w #DBI2022! Kolejny rok, kolejna edycja!
Zapraszamy uczniów, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli do zapoznania się z materiałami multimedialnymi dotyczącymi szeroko pojętego „Bezpieczeństwa w sieci” 🙂

Przygotowano również kolorowankę do pobrania 🙂

Koordynator: mgr inż. R. Kruczkowski