Dziś obchodzimy „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”

Dziś jako szkoła dołączyliśmy do akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”!!!

Zachęcamy uczniów, rodziców oraz nauczycieli do zapoznania się z informacjami dotyczącymi szeroko pojętego „BEZPIECZEŃSTWA W SIECI”.

Bardzo wiele ciekawych informacji znajduje się tutaj: http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html 🙂

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

 

Poznaj zasady bezpiecznego korzystania z sieci Internet!

Kliknij w poniższy plakat 🙂

 

Zobacz mapę inicjatyw DBI: http://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html

 

Rafał Kruczkowski