Finał podsumowujący Projekt „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze”

14 czerwca w SP nr 10 odbył się Finał podsumowujący Projekt „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze”. Projekt przeprowadzony został w klasach pierwszych w tym roku szkolnym. Koordynatorem została P. Justyna Kalisz.

Uczniowie podczas zajęć poznali Jelonka, który towarzyszył im przez 5 odcinków filmów, specjalnie przygotowanych do projektu. Podczas projekcji – razem ze swoimi przyjaciółmi oprowadził dzieci po Jeleniej Górze, jej dzielnicach: – Sobieszowie, Cieplicach, Jagniątkowie.

Gościliśmy w Muzeum Karkonoskim, Przyrodniczym, Muzeum Ziemi Juna, Banku Żywych Genów, byliśmy na spacerze na zamku Chojnik, Czocha, w Parku Norweskim i Zdrojowym, poznaliśmy legendę o Złotym pociągu, podziwialiśmy wystawy w Hucie Julia, wodospady Szklarki i Kamieńczyk, a nawet wspięliśmy się na Śnieżkę. Wędrowaliśmy z Jelonkiem jeszcze w inne magiczne miejsca naszego miasta..

Odwiedziliśmy „naprawdę” ratusz i Pana Prezydenta, Czarci Młyn i Izerską Łąkę.

Projekt ciekawy, inspirujący, przybliżający najpiękniejsze miejsca, w którym mieszkamy..

Można się zakochać, ja zakochałam się w Jeleniej Górze po raz kolejny 🙂

Justyna Kalisz

Poniżej kronika zdjęć: