Gofry, bale i … po Karnawale…

Zima trwa w najlepsze a za nami już ferie zimowe i karnawał. Jak wiadomo, punktem kulminacyjnym Karnawału musi być bal przebierańców. Świetliczaki przygotowywały się więc bardzo solidnie do tego wydarzenia.

Galeria zdjęć, kliknij: TUTAJ

Przez cały tydzień maluchy z gr II wykonywały karnawałowe maski oraz czapeczki. Regularnie ćwiczyły taniec i poznawały nawzajem swoje ulubione przeboje. Nie zaniedbywany także jest rozwój intelektualny J. Dzieciaki chętnie grają w warcaby, niektórzy uczestniczą sprawdzają się na zajęciach szachowych, uczą się rozwiązywać sudoku oraz grać w statki. Ćwiczą także podstawowe działania matematyczne w formie gier komputerowych.

 

W grupie I i III obchodziliśmy również karnawałowe szaleństwa. Zapoznaliśmy się z historią i tradycją karnawału w różnych krajach. Wykonywaliśmy maski karnawałowe. Wytypowaliśmy 3 osoby, które dostały nagrody za wykonanie „najładniejszej maski”:

  • I miejsce zajęła Wiktoria Winkler gr. III
  • II miejsce zajął Oliwier Wierciński gr. III
  • III miejsce zajęła Julia Gnatowska gr. I

 

Odbył się w świetlicowy bal karnawałowy. Wszyscy w przebraniach i przy dyskotekowych rytmach tańczyliśmy, bawiliśmy się i braliśmy udział w konkursach: taniec na gazetach, taniec pod liną, sałatka owocowa. Rozwiązywaliśmy także krzyżówki, rebusy, wykreślanki związane z karnawałem. Bal zakończyliśmy pysznym poczęstunkiem.

 

Z okazji tłustego czwartku objadaliśmy się pączkami, a maluchy piekły gofry. Każdy z niecierpliwością czekał na swoją kolej aby wziąć udział w tym procesie. Zużyto w sumie aż 2 kg mąki. Gofry wyszły wyśmienite! Największą radość sprawiało częstowanie kolegów i koleżanek  z innych grup świetlicowych.

 

Ostatni tydzień to czas poświęcony przyjaźni i miłości – „Walentynki”. Poznawaliśmy historię tego święta, patrona oraz jak jest obchodzone w innych krajach. Z tej okazji wykonywaliśmy plakaty, na których wypisaliśmy nazwy pozytywnych uczuć, którymi obdarzamy innych oraz hasła z nimi związane. Wymienialiśmy cechy dobrego przyjaciela. Cały też tydzień tworzyliśmy piękne prace różnymi technikami: wydzieranki z papieru, wyklejanie plasteliną, malunki farbą, pastelami. Zmagaliśmy się również z tworzeniem włóczkowych serc.

Nie mogło oczywiście zabraknąć poczty walentynkowej. W grupie I i III rozwiązywaliśmy walentynkowe krzyżówki, pisaliśmy listy walentynkowe, układaliśmy puzzle z cherubinkami. W grupie II była także dyskoteka i granie na instrumentach. Na podsumowanie maluchy wspólnie napisały wiersz:

 

Miłość zawsze wygrywa z gniewem
I zniszczy każdego demona.
Co dzień z miłością zaglądam w Twoje serce.
A gdy tam zaglądam, widzę Twoje oczy.
A te oczy głębokie jak jezioro
Rozjaśniają mój rozum…

 

Cdn…