Intelektualny dzień w Iqlandii w Libercu

Inteligentna rozrywka dla małych i dużych

22 maja 2017 r. uczniowie klas 5A, 5B oraz 6B uczestniczyli w wycieczce do nowoczesnego centrum nauki IQlandia w Libercu. Głównym celem IQlandii jest edukacja poprzez zabawę. Wszyscy mają tu możliwość używania, dotykania i testowania interaktywnych eksponatów ukazujących w wyjątkowo przystępny sposób prawa natury i funkcjonowania ludzkiego ciała. Uczestnicy wycieczki brali udział w fascynujących eksperymentach pozwalających na przyswojenie podstaw fizyki i chemii, obsługiwali pierwszego w Czechach robota humanoidalnego, brali udział w treningu kosmonauty, tworzyli ognistą burzę, podziwiali taniec błyskawic, mogli przeprowadzić operację metodą laparoskopową… Nie sposób opowiedzieć o wszystkim, co zobaczyli i czego doświadczyli! Na pewno wszyscy odnaleźli tu odpowiedzi na wiele pytań dotyczących otaczającego nas świata i świetnie się bawili. „Każde DLACZEGO ma bowiem w IQLANDII swoje zabawne DLATEGO!”

foto 1

foto 2

foto 3

foto 4

foto 5

foto 6