Klasa 2B stworzyła swojego pierwszego „lapbooka”

Lapbook z języka angielskiego oznacza „książka na kolanach”. Lapbook jest „książką” tematyczną, którą tworzy się na dany temat i w której tworzeniu dziecko aktywnie uczestniczy. Klasa 2B stworzyła taką książkę – swojego pierwszego lapbooka.


Jesień jest przepiękną porą roku, dlatego też postanowiliśmy ją zatrzymać na dłużej i schować do lapbook’a.


W lapbookach uczniów znalazły się informacje wraz z obrazkami dotyczące jesiennej pogody, barw, darów lasu, sadu i ogrodu, jesiennych przetworów. Pojawiły się sylwetki leśnych zwierząt. Z prac wykonanych przez dzieci można dowiedzieć się kiedy się rozpoczyna i kończy kalendarzowa jesień, a nawet pojawiły się angielskie określenia związane z jesienną pogodą.


Ta metoda zbierania informacji wokół tematu jesieni bardzo spodobała się uczniom, pobudziła ich kreatywność i dała dużo radości. Jest to wspaniała forma utrwalania poznanego materiału. Liczymy na to, że kolejne lapbooki będą coraz ciekawsze i bardziej rozbudowane.


A efekty naszej pracy możecie podziwiać w galerii.