Kolejne poczynania Świetliczaków :)

W kolejnych tygodniach naszej świetlicowej przygody marzyliśmy o szkole, w której chcielibyśmy się uczyć…ze schodami ruchomymi, windami, basenami, lekcjami trwającymi tyle co przerwy i przerwami tyle co lekcje. Nasze wymarzone pomysły przelaliśmy na papier szary w formie szkiców, zapełniliśmy  pastelami i powstały przepiękne prace pt. „Nasza szkoła marzeń”.

 

Kontynuujemy także plebiscyt Naj…Tym razem sprawdzaliśmy się w szybkości układania puzzli, w grze kółko – krzyżyk, wyciskaliśmy siódme poty w rzutach do kosza, rzutach do celu, w grze trzy kubki…Nie obyło się bez emocji i super zabawy J

Więcej zdjęć: TUTAJ

Odrabiamy pilnie lekcje i dużo czytamy…Zainspirowała nas książka Wojciecha Mikołuszko „Wiekie pytania małych ludzi”. Dowiedzieliśmy się np. „Dlaczego mówimy gęsia a nie kacza skórka”.

Na powitanie Pani Jesieni wykonywaliśmy prace plastyczne: jeżyki, owoce. Zamienialiśmy się w malarzy, aby tworzyć jesienne prace. Artystów wśród nas nie brakujeJ

Bawiliśmy się z zawiązanymi oczami w odgadywanie poprzez dotyk, zapach darów jesieni. Przyporządkowywaliśmy liście i owoce do odpowiednich drzew. Rozwiązywaliśmy quiz, zagadki jesienne. Poznawaliśmy ciekawostki o jesieni: dlaczego liście spadają z drzew, dlaczego zmieniają kolor, dlaczego ptaki odlatują na zimę…

 

Cdn…

Justyna Kalisz