Konkurs Piosenki Dziecięcej – 28.04.2023 r.

W dniu 28 kwietnia w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze odbył się I Konkurs Piosenki Dziecięcej. Konkurs organizowany został przez Samorząd Uczniowski w ramach obchodów Jubileuszu 40-lecia działalności szkoły. Pomysładawczynią i opiekunem projektu jest Pani Monika Frąckiewicz – Motyka.

W trakcie konkursu Jury w składzie: Anna Pietrzak, Elżbieta Płachciak i Daria Wyrostek – Pelc wysłuchało kilkunastu uczestników. Uczniowie zaprezentowali piosenki dziecięce, piosenki z bajek i filmów, młodzieżowe, a nawet z gatunku poezji śpiewanej.

Niekwestionowaną zwyciężczynią konkursu została MAJA KORCZYŃSKA z klasy 5/6, która wykonała piosenkę pt. „Szary świt” z repertuaru Sanah i Kwiatu Jabłoni. Maja otrzymała nagrodę Grand Prix konkursu.