Prelekcja „Bezpieczne ferie”

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji oraz straży miejskiej. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii.

Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj…”, „Nie ufaj…”, „Nie wpuszczaj do domu…”, ale również uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim.

Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.