Ślubowanie klas pierwszych

14 października w naszej Szkole upłynął w atmosferze święta Edukacji Narodowej i jako najważniejszy dzień w edukacji najmłodszych uczniów SP15 w Jeleniej Górze.

Pierwszaki z klas 1A i 1B wspaniale zdały egzamin na ucznia i złożyły uroczyste ŚLUBOWANIE! A Rodzice z wielką uwagą obserwowali swoich milusińskich.

37 uczniów nie kryło swojego wzruszenia, a także przejęcia. Cała impreza miała charakter humorystyczny. Dzieci zdawały swój pierwszy egzamin przed taką komisją jak: Dorota Zawadzka – super niania, Magda Gessler – znawczyni kuchni i nie tylko, przedstawiciel Prezydenta RP – p. Beata Szydło oraz Komendant Policji.

Dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat:

  • reguł kultury osobistej
  • bezpiecznych zasad w ruchu drogowym
  • zdrowego odżywiania.

Zabrzmiał także z ich ust hymn: „Kto Ty jesteś…
Pierwszaki dumnie i głośno śpiewały takie teksty jak: „Pierwszaczek – puk..puk..” oraz „Ślubowanie”
Swoim występem wokalnym zachwyciła również uczennica kl. 2A – Maja Korczyńska.
Honorowym gościem naszej gali był Prezydent Miasta Jeleniej Góry – Pan Jerzy Łużniak, który pasował naszych Pierwszaczków z pomocą Naczelnika Wydziału Merytorycznego Departamentu Edukacji – p. Pawła Domagały, Przewodniczącej Komisji Oświaty – p. Anny Bałkowskiej, Radnej Rady Miejskiej – p. Anny Korneć- Bartkiewicz, Przewodniczącej Rady Rodziców – p. Justyny Greifenberg.

Gośćmi szczególnymi, ważnymi dla naszych dzieci były:
Wychowawczynie Miejskiego Przedszkola nr 11:

  • Pani Monika Marciniak
  • Pani Iwona Pasek
  • Pani Joanna Rogoś

Po ślubowaniu Pierwszaki zostały obdarowane prezentami, które przygotowali dla nich: Goście z Urzędu Miasta, Rodzice, Rada Rodziców, Dyrekcja Szkoły, Wychowawczynie klas drugich razem z uczniami, a także Wychowawczynie MP nr 11.

W imieniu Wychowawczyń kl. 1A i 1B chcemy podziękować wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniach oraz ogromne zaangażowanie.

Dziękujemy za obecność Panu Jerzemu Łużniakowi – Prezydentowi Miasta Jeleniej Góry oraz Panu Pawłowi Domagale – Naczelnikowi WMDE, Paniom Radnym, P. Justynie Greifenberg oraz wychowawczyniom MP nr 11.

Justyna Kalisz

Galeria zdjęć, kliknij w poniższe zdjęcie:

Relacja prasowa (portalik24.pl): TUTAJ