Spotkanie z Lucyną Kornobys

W dniu 17.05.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z wicemistrzynią paraolimpijską w pchnięciu kulą Panią Lucyną Kornobys. Pani Lucyna opowiedziała Nam o swojej drodze życiowej, która doprowadziła ją do aktywnego i mistrzowskiego uprawiania sportu. Na początek uczniowie obejrzeli kilka filmików i prezentację o sporcie osób niepełnosprawnych. Mogli zobaczyć jak wyglądają przygotowania sportowe takich osób, no i oczywiście ich starty na głównych imprezach.

Nasza mistrzyni opowiedziała o swoich początkach, o tym jak zaczęła się jej przygoda ze sportem. Obecnie startuje w trzech dyscyplinach: pchnięciu kulą, rzucie dyskiem i oszczepem. Jej najważniejszym osiągnięciem jest srebrny medal z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro z 2016 roku. Pani Lucyna jest także wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy (w tym kilku rekordów świata).

Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania z jakimi barierami i problemami spotykają się na co dzień osoby niepełnosprawne. Pani Lucyna pokazała nam, że bycie osobą niepełnosprawną to nie koniec świata, że takie osoby również funkcjonują pośród nas i chcą być postrzegane w pozytywny sposób. 

Potem przyszedł czas na warsztaty, który obejmował pokaz poruszania się na wózku inwalidzkim, poruszanie się jako osoba niewidząca oraz gra w goalball. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w poszczególnych pokazach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na koniec mogliśmy obejrzeć trofea, które zdobyła Pani Lucyna oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Pani Lucynko bardzo serdecznie dziękujemy, że zechciała Pani skorzystać z naszego zaproszenia  i odwiedziła Pani naszą szkołę. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy poznać tak ciepłą i wrażliwą osobę. Trzymamy za Panią kciuki za przyszłoroczne starty, a progi naszej szkoły i nasze serca są dla Pani zawsze szeroko otwarte.