Świetlica pełna muzyki, halloweenowych zabaw, zapachu dyni, cukierków

W grupie II, w której wychowawczynią jest p. Danusia odbyły się przedpremierowe zajęcia pokazowe „Poznajemy instrumenty – skrzypce”. Premiera odbędzie się 16 i 22 listopada, na którą zostaną zaproszone przedszkolaki dwóch najstarszych grup z Przedszkola Krasnala Hałabały.

Podczas naszych zajęć wielu z nas po raz pierwszy w życiu miało okazję zobaczyć i dotknąć „żywy” instrument. Poznaliśmy budowę skrzypiec oraz sposoby gry na tym instrumencie. Były więc niskie i wysokie dźwięki, akordy a nawet gra palcami tzw. pizzicato.
Następnie rozpoznawaliśmy i wspólnie śpiewaliśmy różne melodie grane przez Panią. Między innymi: „Stary niedźwiedź”, „Jadą, jadą misie”, „Koła autobusu kręcą się”, „Head, shoulders, knees and toes”(piosenka z udziałem p. Agaty Kawy) i oczywiście ostatnio poznane „W naszej szkole” oraz „Oto ja”.

Na koniec spotkała nas miła niespodzianka. Pani pozwoliła każdemu samodzielnie zagrać na małych skrzypeczkach.

W grupach I i III natomiast zrobiło się mrocznie, w atmosferze pt. „Psikus albo cukierek”.
P. Marta Pochłód przebrana za czarownicę wprowadziła nas do święta Halloween poprzez poznanie wierszyka:

„My jesteśmy straszne zmory,
Bardzo groźne z nas upiory.
Jeśli nie chcesz się nas bać,
Musisz nam cukierka dać”.

 

Zapoznaliśmy się też z tradycjami Halloween, jego symbolami, wyjaśnialiśmy czym jest owe święto i skąd się wzięło. Następnie odbyła się mini rewia mody, podczas której prezentowaliśmy przygotowane stroje. I oczywiście odbyły się konkursy i zabawy 🙂
Malowaliśmy też dynie warzywa farbą oraz pastelami na papierze.

Zabawa z balonami
Najpierw każdy z nas zmagał się z nadmuchiwaniem balonów w odcieniach czerni i pomarańczy. Następnie flamastrami malowaliśmy na nich najgroźniejsze minki. Wygrała oczywiście osoba, której balon był najbardziej upiorny. Na koniec wszyscy dekorowaliśmy salę balonami.

Zabawa z miotłą
Ustawiliśmy się w kole. Na jedno klaśnięcie Pani czarownicy podawaliśmy sobie miotłę po kolei z rąk do rąk. Na dwa klaśnięcia zabawa STOP, kto w tej chwili został z miotłą w rękach, odpadał z gry. Trzy klaśnięcia zabawa trwa i reszta z nas grała dalej, aż do wytypowania zwycięzcy.

Zjadanie jabłka
Podzieliliśmy się w pary, jeden z nas trzymał jabłko na nitce, drugi miał zająć się konsumpcją. Konsumpcja odbywała się bez użycia rąk i trwała do zniknięcia połówki jabłka. Oj działo się, a ile się uśmialiśmy przy tym, to nasze 🙂

Mumia
Ponownie w parach na sygnał naszej Czarownicy przystąpiliśmy do następnej konkurencji. Jeden z nas drugiego owijał papierem toaletowym i zamieniał w „mumię”. Konkurs wygrała najszybciej owinięta mumia w parze.

Walka na miny
Walczyliśmy na najbardziej groźne, straszące, mroczne miny.

Kiedy już podliczyliśmy punktację, ogłosiliśmy wyniki – nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i poczęstunek 🙂 Naturalnie cuukkierkii, ale też smakowaliśmy popcorn, ciastka, owoce i razem to wszystko opijaliśmy sokami…

 

Galeria zdjęć, kliknij: TUTAJ

 

WAŻNA INFORMACJA!!!

Nasze trzy grupy są już razem na I piętrze: grupa I i III w sali 107, 108, grupa II w sali 109.

Do grupy III dołączyła nowa wychowaczyni p. Martyna Ciaś 🙂