Szkolenie saneczkarzy na niemieckim torze w Zwickau

W dniach 11-15.05.2022r. uczniowie z Naszej szkoły przebywali na obozie saneczkowym w Zwickau (Niemcy). W zgrupowaniu udział wzięli uczniowie klasy 7 s:  Zuzanna Jędrzejczyk, Adela Bryszewska, Katarzyna Sasak, Nikola Jaroszyńska, Cyprian Dybalski, Łukasz Karaś i Michał Talarek oraz uczniowie klasy 8 a: Zuzanna Pieron i Bartosz Dybalski.

Po kilkudniowych treningach i osiągnięciu startu część zawodników wystartowała w międzynarodowych zawodach ścigając się na sankorolkach na torze plastikowym z zawodnikami z: Niemiec, Austrii, Czech i Słowacji. Wśród startujących zawodników znaleźli się: Zuzanna Pieron, Bartosz Dybalski, Zuzanna Jędrzejczyk i Katarzyna Sasak.

Oprócz zdobywania doświadczenia na niemieckim torze, nasi uczniowie spotkali się z Julią Taubitz – niemiecką saneczkarką, która startowała w tym roku na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie lokując się na 7 miejscu. Zdjęcie Julii z Cyprianem Dybalskim zamieszczone poniżej.

Marta Pochłód