Uczennica klasy 8 nie wyobraża sobie życia bez tańca :)

Uczennica klasy 8a, by spełniać swoją pasję w tygodniu przemierza w  ciągu tygodnia blisko 800 kilometrów bo jak mówi, nie wyobraża sobie życia bez tańca.

Nikola Brodacka by szlifować umiejętności w tańcach latynoamerykańskich musi dojeżdżać do Wrocławia.

A nie jest łatwo: szkoła, treningi trzy razy w tygodniu i wyjazdy na turnieje sprawiają, że młoda tancerka nie ma zbyt wiele czasu dla siebie. W sumie w domu tematem numer jeden jest jej pasja – taniec.

Nikola mogłaby godzinami o nim opowiadać. Wytężona praca przyniosła rewelacyjne wyniki. 9-10 marca w Sierpcu. odbyły się Mistrzostwa Polski w tańcach latynoamerykańskich federacji FTS. Nikola Brodacka i Jakub Kycia jako para taneczna wywalczyli wysoką jedenastą półfinałową lokatę w kategorii wiekowej do 21 lat.

Osiągnięcie jest tym większe, że Nikola ma 14 lat a Jakub 16. Co ciekawe para trenuje razem od 10 miesięcy. W nagrodę za ten wynik otrzymali najwyższą mistrzowską międzynarodową klasę „S” , tym samym uczennica naszej szkoły jest najmłodszą (i jedną z niewielu) posiadaczką tak wysokiej klasy w naszym mieście.

Pękam z dumy. To był wyjątkowy turniej a występy Nikoli i Kuby przyprawiały o gęsią skórkę” – mówi tato tancerki. Nikola na co dzień uczy się w ósmej klasie SP15 w Sobieszowie , a Jakub uczęszcza do wrocławskiej szkoły. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!