Witaj maj…! Na sportowo i zdrowo :-)

Wraz ze słoneczną pogodą nadszedł maj. Świetliczki przywitały go ekologicznie i sportowo.  Najmłodsi obchodzili Dzień Ziemi: rozwiązywali eko-krzyżówkę, bawili się w zadawanie i odgadywanie zagadek, śpiewali ekologiczną piosenkę oraz rysowali prace przedstawiające środowisko w formie kontrastu: zdewastowane, a obok zadbane.

„Sport to zdrowie” to nasze ulubione hasło. Przy sprzyjającej pogodzie chętnie spędzamy wolne chwile na boisku szkolnym i placu zabaw. Ten czas sprzyja naszemu rozwojowi fizycznemu oraz międzygrupowej integracji.

W czasie beztroskiej zabawy nie zapominamy także o kulturze i tradycji. Z okazji Dnia Książki czekała na nas niespodzianka: list od ulubionej książki, w którym prosiła abyśmy jak najczęściej do niej zaglądali ale także dbali o nią i szanowali. Wspólnie zastanowiliśmy się jak wygląda droga od pomysłu pisarza do drukowanej powieści na naszej domowej półce a następnie wykonaliśmy kolorowe zakładki do książki.

Pamiętaliśmy także o tradycji świąt majowych: Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Wykonaliśmy flagi i kotyliony oraz kolorowaliśmy kolorowanki związany z tematyką tych świąt.

U starszaków także postawiono na rozwój fizyczny oraz higienę osobistą 🙂 Skaczemy, gramy w gumę, freesby, palanta, bawimy się w chowanego, policjantów i złodziei.

Więcej zdjęć, kliknij w poniższą fotografię:

Z okazji świąt majowych odbył się turniej z podziałem na grupy, podczas którego poddaliśmy próbie naszą wiedzę na ich temat. Rozwiązywaliśmy krzyżówki, pracowaliśmy z encyklopedią aby objaśniać różne pojęcia, weryfikowaliśmy znajomość hymnu, opisywaliśmy godło i flagę Polski, kolorowaliśmy je…Na koniec odczytywaliśmy wyniki, wymienialiśmy się spostrzeżeniami oraz odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego ( wszystkie zwrotki). Brawo świetliczaki 🙂

Coraz częściej sięgamy po grę CODE BREAKING – MASTERMIND. To gra strategiczno-logiczna dla dwóch osób, polegająca na odgadnięciu przez jednego gracza ukrytego kodu. Początkowo graliśmy tylko w środy według harmonogramu ułożonego w ramach Multisportu.

Przerabialiśmy też temat „Z higieną za pan brat”. Urządziliśmy sobie dyskusję na temat codziennych czynności higienicznych, a także układaliśmy piramidę ważności. Wykonywaliśmy prace plastyczne różnymi technikami związanymi z tematem.

Obecnie rozpoczęliśmy eliminacje do Świetlicowej Giełdy Talentów, dzieje się, oj dzieje…

 

Cdn…