Wiwat Trzeci Maj!

W dniu 29 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji  3  Maja.  Uczniowie klas 5a i 6a przypomnieli nam tło historyczne wydarzeń, które doprowadziły do uchwalenia dokumentu, jakim jest konstytucja z  1791 roku.  Konstytucja Trzeciego Maja przetrwała w pamięci Polaków jako ukoronowanie starań patriotów o uratowanie niepodległości i wolności ojczyzny. Dla upamiętnienia tych wydarzeń 3 maja obchodzimy święto państwowe.  Dzisiejsza rocznica przypomina nam, że niepodległość i wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba stale zdobywać ją na nowo…

Przez ostanie miesiące obserwujemy z drżącym sercem siłę i niewyobrażalną odwagę obywatelek i obywateli Ukrainy, którzy stoją na straży wolności swojego pięknego kraju. Życzymy Wam wszystkim, abyście pozostali niezłomni w walce o lepsze jutro. Naszym Koleżankom i Kolegom z Ukrainy życzymy siły, wiary, nadziei, odwagi, spokoju, wytrwałości i uśmiechu! Jesteśmy z Wami!