Zaczynamy świetlicową podróż i przygodę

Grupa pierwsza, w której w tym roku znaleźli się pierwszoklasiści z kl. Ia i Ib, rozpoczęła swoją przygodę w świetlicy szkolnej od zabaw integracyjnych. Poznawaliśmy się poprzez zabawy: Poznaj moje imię, O kogo chodzi, Co lubię, Co się we mnie zmieniło…,itp. Poznaliśmy regulamin i zasady, reguły bezpieczeństwa. Wspólnymi siłami stworzyliśmy także świetlicowy kontrakt 12 bardzo ważnych haseł, których staramy się każdego dnia solidnie przestrzegać.

Każdy z nas ozdabiał według własnej inwencji twórczej i pomysłu teczki, w których będziemy gromadzić nasze prace przez cały rok naszego pobytu w świetlicy.

 

Galeria zdjęć, kliknij w poniższą fotografię:

 

Odbyły się już dwa konkursy plastyczne: „Mój najciekawszy wakacyjny dzień oraz Numery alarmowe” oraz konkurs na najbardziej pomysłową i oryginalną budowlę z klocków lego i klocków drewnianych. Laureaci otrzymali opaski odblaskowe, pozostali słodkie upominki.

W naszej świetlicy odrabiamy lekcje, czytamy bajki, śpiewamy piosenki, gramy na instrumentach, bawimy się na powietrzu i korzystamy z ostatnich dni lata.

Obejrzeliśmy audycję edukacyjną krasnala Tadzia o numerach alarmowych oraz nauczyliśmy się pod tym samym tytułem piosenki.
Jesteśmy cały czas w ruchu w myśl hasła: W zdrowym ciele zdrowy duch. Próbowaliśmy także swoich sił w zabawie: Piłka w nogach, czyli podawaliśmy sobie mała piłeczkę tylko nogami do momentu, aż pozostała tylko jedna osoba. Nie obyło się bez śmiechów i głośnych dopingów.

Testujemy swoje siły i możliwości w Plebiscycie Naj…

– naj…plastyk świetlicy
_ naj…sportowiec świetlicy
– naj… graczomaniak świetlicy
– naj…tancerz i muzyk świetlicy
– naj…matematyk świetlicy
– naj…qiuzomaniak świetlicy
– naj…legomaniak świetlicy

 

Zbieramy naklejki do swoich teczek, sumujemy pod koniec każdego miesiąca i nagrody 🙂 🙂

To tak po krótce…cdn…

Justyna Kalisz