Zajęcia LET’S TALK w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych

Hello everybody!

Ale nam się wyjście udało! Tym razem ćwiczyliśmy rozmowę po angielsku poznając lokalne zwierzęta wodne oraz o zioła w ogrodzie Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Pan Wiktor opowiedział nam po angielsku o żabach, rybach, traszkach oraz ziołach.

Dzieciaki z klas II chętnie dopytywały się:

What is it?
Can I touch the crucian and the frog?
Can I eat it? Can I smell it?

Niedługo potem nasz przewodnik dopytywał się, czy wiemy dlaczego drzewo orzecha jest magiczne. Wspólnymi siłami wymyśliliśmy, że kora oraz liście wspaniale pomagają chorym brzuchom.

Gdy weszliśmy do środka, dzieciaki oszalały, mogąc dotknąć sikorkę (tit), kowalika (nuthatch), nurogęś (merganser), a także wydrę (otter)  i świstaka (groundhog).

Każdy mógł zbadać zęby szczupaka (pike) i wysłuchać opowieści o tym, jak kowalik chodzi w dół drzewa w przeciwieństwie do dzięcioła, który wspina się w poszukiwaniu pożywienia.

Brawo Dragon Kids’ Planet i Fast Chickens  za wysiłek w mówieniu po angielsku!
Wielkie podziękowania należą się Pani Ani Balickiej za pomoc w organizacji tej wycieczki!

W przyszłym roku inne grupy kolej na pozostałe grupy Angielskiego w Ruchu LET’S TALK

See you soon!
Miss Maja