Zakończenie projektu edukacyjnego „Układ Słoneczny” w klasie 3b

Klasa 3 B zgłębiając tajemnice kosmosu zakończyła projekt edukacyjny „Układ Słoneczny”. Prace nad projektem rozpoczęliśmy w klasie 2 od poszerzenia wiedzy na temat budowy Układu Słonecznego i charakterystyki poszczególnych planet. Obejrzeliśmy filmy z cyklu „Wszechświat”. Poza tym uczniowie wykonali makiety Układu Słonecznego. Wykorzystali m.in. takie materiały jak: różnej wielkości piłki styropianowe , modelinę, wykałaczki, płyty wiórowe itp. Planety pomalowali, by przypominały prawdziwe obiekty. Uczniowie poszerzyli też swoje wiadomości na temat pierwszych lotów w kosmos. Wykonali prace plastyczne csgraffito przedstawiające kosmos.


Pierwsze miejsce zdobył projekt Piotra Sztabińskiego, który zachwycił nas nie tylko techniką, ale także przygotowaniem prezentacji, w której omówił szczegóły powstawania swojej makiety. Piotr zachował skalę w stworzeniu pracy , przez co mogliśmy wyobrazić sobie jak poszczególne planety różnią się wielkością oraz jaka odległość je dzieli.


Drugie miejsce zajęła praca Alicji Biały, która opowiedziała nam o pasie planetoid, znajdującym się między orbitami Marsa i Jowisza. Trzecie miejsce zdobyła Lena Wądołowska, czwarte Iza Hassanyeh i Hania Zwierzchowska, które w swojej pracy wykorzystały silniczek, który napędza planety krążące wokół Słońca. Piąte miejsce zdobyły prace Ani Jędrzejczyk i Gabrysi Wojsiat.
Każde dziecko zostało nagrodzone za swój trud włożony w pracę.
Gratulujemy i przygotowujemy się do nowego projektu.