XVIII Finał „Szlachetnej Paczki”

XVIII FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

w Szkole Podstawowej nr 15

W ten weekend, Weekend cudów  odbył się finał Szlachetnej Paczki, w której nasza szkoła bierze już po raz kolejny udział jako Darczyńca potrzebującej Rodziny. Wszystkie potrzeby Rodziny udało Nam się „zapakować” w 26 Paczkach – prezentach.

W 26 paczkach zgromadziliśmy żywność, artykuły chemiczne, artykuły dla noworodka: pampersy, chusteczki mokre, słoiczki z owocami, płyny do kąpieli, zabawki, odzież. Każdy też z naszej Rodziny został obdarowany upominkami.

Udało Nam się to wszystko osiągnąć w ciągu zaledwie 10 dni!!

 

 

Krótka historia o…

W tym roku zostaliśmy Darczyńcami dla Pani Magdy ( 21 lat ), Pana Artura ( 38 lat) oraz ich 8 miesięcznego synka Dawidka, który choruje na niedrożność jelit. Pan Artur pracuje jako murarz, jednak jego zarobki nie są zbyt wysokie, szuka innej pracy, ale trudno o lepiej płatną pracę w mieście. Pani Magda nie może podjąć się pracy, z powodu wieku syna i jego choroby. Pomimo trudności w życiu, rodzina walczy o poprawę swojego życia, starają się o mieszkanie od miasta.

Pomimo problemów, pani Magda i pan Artur kochają się i dbają o siebie, nie narzekają i cieszą się z tego co otrzymali. Wspólnie spędzają czas, wychodzą z synkiem na spacery i próbują żyć, ze świadomością choroby syna. Pani Magda jest prawdziwym wsparciem dla pana Artura, a on odwzajemnia się tym samym…

Nasza Rodzina nie wyraziła zgody na kontakt z Darczyńcą, relacja ze spotkania oraz zdjęcia przesłane są od Wolontariusza akcji.

 

 

Krótka relacja Wolontariusza p. Damiana…

Dziś odwiedziliśmy jedną z Rodzin w ramach akcji SP. Wizyta od samego początku zapowiadała się niezwykle interesująca, ze względu na rekordowa ilość paczek dla Rodziny. W mieszkaniu zastaliśmy p. Magdę z synkiem Dawidem, nie było ojca rodziny. Pani Magda była bardzo zaskoczona, nie do końca mogła uwierzyć w taką ilość prezentów. Było ich tak wiele, że nie udało nam się wszystkich zawieźć w jednym kursie. Paczki oraz ich zawartość zajęły prawie całą powierzchnię małego mieszkanka. Pani Magda nie kryła wzruszenia i łez, poprosiła o przekazanie podziękowań Darczyńcy. Chce szczególne podziękowania napisać w liście. Nie ukrywała również radości. Na pewno okazana pomoc oraz wsparcie Szkoły Podstawowej nr 15  pomoże Rodzinie stanąć na nogi, bardziej uwierzyć w siebie.

Krótka historia Szkoły Podstawowej nr 15 w akcji Szlachetna Paczka…

Staramy się już pomagać od 7 lat jako Darczyńcy. Każdego roku przez dwa pierwsze tygodnie grudnia w naszej szkole nastaje magiczny czas, podczas którego łączymy się razem i zostajemy Darczyńcami dla potrzebującej Nas Rodziny. Dzięki wspólnym chęciom, dobrym sercom, empatii sprawiamy, że wybrana Rodzina spędzi w spokoju, harmonii i radości święta Bożego Narodzenia.

Funkcję koordynatora oraz propagatora akcji w szkole pełnię od samego początku. Swoją przygodę z „paczką” rozpoczynałam od wolontariatu w niej, odwiedzaniu Rodzin, szczerych rozmów z ich członkami, podczas których nie brakowało łez i gestów wsparcia.

Jako Darczyńcy zaczynaliśmy pełni obaw, ale z perspektywy lat ta „ nasza pomoc” stała się dojrzalsza i świadoma, znalazła już chyba na stałe swoje miejsce w szkolnym kalendarium.

Nasza Szkoła otrzymała również certyfikat Szlachetnej Paczki.

W tym miejscu chcemy bardzo podziękować Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom naszej szkoły oraz wszystkim zaangażowanym w tą akcję.

Dziękujemy za Wasze chęci, poświęcony czas, integrację, świetną komunikację, pomoc w przygotowaniach, pakowaniu paczek – prezentów.

Dziękujemy za mądrą pomoc !!

Justyna Kalisz

 

P.S. O naszej akcji ukazał się także artykuł na portalik24.pl

Przejdź do artykułu, kliknij: TUTAJ

Relacja fotograficzna: TUTAJ