„Gwiazdkopisanie” – świąteczny konkurs dla rodzin, szkół i przedszkoli

Przepis na „Gwiazdkopisanie” jest prosty – wystarczy zebrać całą rodzinę, wskoczyć do wehikułu czasu, odnaleźć w czasoprzestrzeni najpiękniejsze gwiazdkowe wspomnienie, dodać szczyptę humoru i… przelać je na papier.

Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie: opowiadania, bajki, listu, kartki z pamiętnika lub wiersza.

Elektroniczną wersję pracy:  zdjęcie lub skan pracy napisanej w dowolnej formie: poetyckiej, prozatorskiej czy komiksowej należy wysłać na adres e-mail:
gwiazdkopisanie@polskieradio.pl

Do wiadomości elektronicznej oprócz zdjęcia lub skanu pracy należy załączyć również pisemne oświadczenie.

Warunkiem jest napisanie swojego ulubionego wspomnienia ze Świąt Bożego Narodzenia. W tytule wiadomości e‐mail należy wpisać „GWIAZDKOPISANIE”

Nagrodzone będą najlepsze prace indywidualne, ale także te grupowe. W tym przypadku zadecyduje liczba nadesłanych prac z danej placówki oświatowej. Im więcej prac od osób z danej szkoły lub przedszkola – tym większe szanse na zdobycie wyjątkowej nagrody dla całej placówki.

Uczestnikami Konkursu mogą być dzieci w wieku od 2 do 13 lat, za zgodą opiekunów prawnych.

Organizator nagrodzi 3 najlepsze utwory grami NINTENDO SWITCH, 30 wyróżnionych

utworów, grami planszowymi i 15 placówek oświatowych, z których wpłynie najwięcej prac, odbiornikami cyfrowymi w technologii DAB+. Uczestnicy Konkursu, którzy nie zdobędą nagród głównych zostaną nagrodzeni gadżetami Polskiego Radia Dzieciom.

Prace można nadsyłać do 20 grudnia.

Konkursowe opowieści oceni jury w składzie:

Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom,  Justyna Bednarek – autorka książek dla dzieci m.in. „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” oraz Grzegorz Kasdepke pisarz dla dzieci i młodzieży, znany z książek o przygodach Detektywa Pozytywki.

Szczegóły i regulamin „Gwiazdkopisania” znajdują się na stronie Polskiego Radia Dzieciom pod adresem: polskieradiodzieciom.pl.

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 23 grudnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a także na stronie i na facebookowym profilu.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w formie elektronicznej książki. Będą także odczytywane na antenie Polskiego Radia Dzieciom w okresie świątecznym.

Chętnych zapraszam do siebie.

Justyna Kalisz – świetlica ( sala 109 )