„Aktywne dzieci. Aktywne społeczeństwo”

Seminarium „Aktywne dzieci. Aktywne społeczeństwo” odbyło się 29 listopada w naszej szkole. W seminarium uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami oraz nauczyciele. Organizatorem był Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk, który reprezentuje Pan Adam Szymczak. Propagowany był również program „Sprawny Dolnoślązaczek”, który jest bardzo rozwinięty w naszej szkole.

Wykłady dla rodziców poprowadzili Pan Adam Szymczak oraz Pan Jakub Kalinowski – prezes zarządu fundacji V4Sport. Uświadamiali rodziców, jak ważne jest aktywne spędzanie czasu ze swoimi pociechami.

Organizatorzy zapewnili również przybycie Państwa Anwajler Joanny i Tomasza, którzy są fizjoterapeutami. W pierwszej części wykładali teorię wad postawy. W drugiej zaś, w zajęciach praktycznych, pokazywali jak zwracać uwagę na postawę ciała swojego dziecka i jak nie przeoczyć pierwszych symptomów wady postawy.

Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas Pan Jerzy Łużniak – zastępca Prezydenta Miasta i Pan Piotr Paczóski – zastępca Prezydenta Miasta.

Największą jednak atrakcją sportową dla dzieci był Pan Rafał Omelko – złoty medalista halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, który poprowadził trening z dziećmi.

Dzieci bawiły się doskonale wykorzystując przy tym ruch.

Dziękujemy za wspólną zabawę i oby częściej odwiedzały nas takie „atrakcje sportowe”.

 

Więcej zdjęć, kliknij: TUTAJ

 

Marta Pochłód