Bezpieczeństwo w sieci. Nadużywanie internetu przez dzieci i młodzież

Dzisiaj tj. 12.02.2018 r. w ramach zajęć informatyki/ zaj. komputerowych z uczniami klas 6 i 7 SP oraz 2 i 3 Gimnazjum przeprowadzono pogadanki na temat „Nadużywania internetu przez dzieci i młodzież”.

Pogadanki przeprowadzono w ramach projektu „Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)”, który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecze bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowcych oraz uświadomienie rodziców, opiekunów oraz nauczycieli, wychowawców z zagadnieniami dotyczącymi problematyki bezpieczeństwa w sieci oraz promowanie pozytywnego wykorzystania internetu.

Tematyka zajęć zawierała min. opis zjawisk niebezpiecznych w tym nadużywanie gier online, portali społecznościowych, pornografii internetowej oraz hazardu. Wskazano objawy nadużywania i sposoby rozwiązywania ew. problemów w domu a także szkole, w tym także ich prawne aspekty. Wskazano instytucje, do których zwrócić się można o pomoc.

Niniejsze pogadanki doprowadziły do dyskusji na temat problemu nadużywania sieci internet. Dzięki czemu uczniowie zwiększyli swoją świadomość dotyczącą tego niebezpiecznego zjawiska prowadzącego niejednokrotnie do uzależnienia a co za tym idzie chorób natury psychicznej.

Oglądaliśmy rónież film, pochodzący ze strony http://www.saferinternet.pl/, który również zobrazował problem nadużyć w sieci.

 

Prowadzący: Rafał Kruczkowski (nauczyciel informatyki)