Dołącz do maratonu pisania listów!

8 grudnia 2017 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbędzie się Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Celem Maratonu jest wysłanie jak największej ilości listów i innych apeli (e-maili, faxów, sms) do odpowiednich władz we wskazanych krajach, tak by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka.

W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 5 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Wśród bohaterów są m.in Clovis z Madagaskaru, skazany za ochronę zagrożonego lasu deszczowego czy Ni Yulan z Chin, prześladowana za walkę o prawa lokatorów.

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat.

W tym dniu w godzinach 8:00-16:00 każdy będzie mógł przyjść do Nas i napisać list w obronie praw człowieka. Podejmiemy akcję w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane – dokładny opis tych osób można już znaleźć korytarzu przy sekretariacie naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że Ty także dołączysz do Nas !!!!

NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE!!!

 

 

Strona ze szczegółami akcji, kliknij: TUTAJ

Koordynator: p. Agata Kawa