Szlachetna Paczka w naszej szkole!

Rodzina o kodzie DOL-2947- 563019

Opis rodziny

Pani Zofia (59 l.) i Pan Jan (63 l.)rodziną zastępczą dla wnuczki Ani (5 l.) Kiedy ich najmłodszy syn zszedł na złą drogę, wpadł w nieodpowiednie towarzystwo – zaczęły się problemy z prawem i narkotykami. Doszło także do molestowania Ani… wtedy Pani Zofia i Pan Jan postanowili odebrać synowi prawa rodzicielskie i zostali dla wnuczki rodziną zastępczą. Syn jak i Synowa grozili im, okradli i dotkliwie pobili Panią Zofię. Wszystkie sprawy są w toku na policji jak i w sądzie. Pan Jan pracuje jako pomocnik budowlany i jego zarobki są niewielkie, babcia pozostaje w domu i opiekuje się wnuczką z racji tego, że dziewczynka jest niepełnosprawna.

Całkowity dochód rodziny wynosi 4006 zł. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania i wydatków na leki dochód na członka rodziny wynosi 628 zł. Dziadkowie wspierają swoje pozostałe dzieci i oszczędzają na prawnika, gdyż syn utrudnia im postępowanie sądowe. Pomimo trudności rodzina jest bardzo pozytywna i mimo wszystko szczęśliwa.

Ania to wesoła dziewczynka, zadbana i jak na swój wiek bardzo inteligentna. Więzi pomiędzy wnuczką, a dziadkami, są silne i oparte na szczerej miłości. Pan Jan i Pani Zofia z nadzieją patrzą w przyszłość, a Ania jest ich oczkiem w głowie. Ania marzy o kucyku pony, dla dziadków zaś jedynym marzeniem jest zdrowie wnuczki.

Rodzina jest skromna i ma niewygórowane potrzeby. Proszą o farbę na odświeżenie mieszkania, które jest skromne, ale schludne. Wymaga drobnego remontu – Pan Jan chętnie zrobi to sam. Potrzebne są też środki czystości, głównie dziecięce.

POTRZEBY RODZINY

Żywność trwała:

 • Herbata, Cukier, Kawa, Olej, Mąka, Kasza, Ryż, Konserwy
 • Inne produkty żywnościowe: płatki śniadaniowe dla wnuczki

Środki czystości:

 • Proszek i płyn do prania delikatne, płyn do płukania delikatne
 • Artykuły dziecięce: dziecięce środki czystości dla wnuczki ( szampon, pasta do zębów, szczoteczka, płyny do mycia…)

Odzież:

Zofia

 • Rodzaj odzieży: zimowa kurtka rozmiar 48 (sylwetka puszysta)
 • Rękawiczki materiałowe w rozmiarze M

Ania

 • Rodzaj odzieży: zimowy ocieplacz dwuczęściowy dla 5-latki, rozmiar 122
 • Ubranka 116/122

Obuwie dla Ani:

 • Kozaczki zimowe rozmiar 29

Wyposażenie mieszkania:

 • Kołdra ciepła na zimę dla dziadków
 • Brakujące sprzęty: – Farba do odświeżenia mieszkania; kolor jasny, ok 20 litrów

Specjalne upominki:

 • Duży termos na kawę dla Pana Jana
 • Rękawiczki na zimę dla babci
 • Kucyk pony dla Anny w kolorze różowym

Szczególne potrzeby, najważniejsze:

 • Farba ok 20 litrów – 2 kolory jasne po 10 litrów
 • Środki czystości
 • Drobne upominki coś miłego, pozytywnego, potrzebnego, wywołującego
  uśmiech

 

Finał odbędzie się 9-10 grudnia 2017 r.! Zbieramy maksymalnie do piątku – 8 grudnia!

Mile widziane kartony (średni rozmiar) oraz papier do pakowania 🙂

Zapraszamy do udziału w akcji!!!