I Jeleniogórska Konferencja Szkolnych Doradców Zawodowych

Jest nam ogromnie miło poinformować, że 24 października 2023r. w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w Sobieszowie odbyła się I Jeleniogórska Konferencja Szkolnych Doradców Zawodowych. Organizatorem tej Konferencji była nasza Szkoła przy współudziale Departamentu Edukacji Urzędu Miasta, a Patronat Honorowy nad całym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Do udziału w Konferencji zostali zaproszeni szkolni doradcy zawodowi z jeleniogórskich szkół podstawowych i średnich oraz Dyrektorzy szkół.

Celem przedsięwzięcia było rozwijanie kompetencji nauczycieli w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego takich jak kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych na rynku pracy, a także prezentacja nowoczesnych inicjatyw i narzędzi do prowadzenia doradztwa na miarę XXI wieku. Konferencja została poprowadzona przez  Ekspertów ds. Kształcenia i Szkolenia Zawodowego (EVET) z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Dzięki gościnności Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego KPN, uczestnicy Konferencji mieli okazję obejrzeć ekspozycję historyczną w Pałacu Sobieszów.

Koordynatorem całego wydarzenia była Pani Agata Kawa.