I love learning foreign languages!

 

Wrzesień i październik miesiącami języków obcych

Początek roku szkolnego 2018/2019 przebiega w naszej szkole pod znakiem języków obcych. Uczniowie pod opieką nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego podejmują różne działania, których celem jest popularyzacja języków obcych oraz rozbudzanie i rozwijanie językowych pasji, a także zainteresowania kulturą krajów obcojęzycznych.
Poniżej przedstawiamy plan działań  i serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w językowych konkurencjach:

 

TERMIN DZIAŁANIA I KONKURENCJE  UCZESTNICY
26.09.2018 r. Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych
Klasy 4-8 SP/ 3 gimnazjum
01-05.10.2018 r. „English around us”
tworzenie prac plastycznych ukazujących język angielski w otaczającej nas rzeczywistości (np. napisy w języku angielskim na opakowaniach produktów spożywczych, środków czystości, w gazetach, na ulicy, na ubraniach, itp.)
Klasy 1-8 SP
08-12.10.2018 r. Mein erstes Wörterbuch/
My First Dictionary
tworzenie słowniczków obrazkowych ze słowami w języku angielskim lub niemieckim w jednym z wybranych kręgów tematycznych: kolory, liczebniki, zabawki, przybory szkolne, produkty spożywcze, zwierzęta, zakupy (zakres słów: 5-20)
Klasy 1-3 SP
15-19.10.2018 r. Prezentacja multimedialna w języku angielskim lub niemieckim:

„Autumn – the Queen of Colors”/
„Herbst – die Königin der Farben”

 

Klasy 6-8 SP/ 3 gimnazjum

22-26.10.2018 r.  Konkurs recytatorski „English Rhymes”

 

 

Klasy 4-8 SP

31.10.2018 r. Wewnątrzszkolny konkurs na najbardziej zabawny kostium dyni

z okazji święta Halloween

 

Klasy 1-4 SP

 

Uwaga!! Pozostałe konkursy językowe odbywają się zgodnie z terminarzem konkursów przedmiotowych. Szczegółowe informacje oraz regulaminy konkursów dostępne będą na tablicy informacyjnej przy sali nr 204 (II piętro).