Konkursy językowe – informacje

1. Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus – Lingua. Plus

Zapraszamy do skorzystania z okazji uczestnictwa w 30. edycji testów językowych Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus – Lingua. Plus z jednego z wybranych języków: języka angielskiego lub języka niemieckiego. Zgłoszenia trwają do 6 października 2017 roku u nauczycieli języków obcych. Sprawdź swoją wiedzę i wygraj atrakcyjne nagrody!

2. zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista

Zachęcamy uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów do udziału w konkursach języka angielskiego i niemieckiego zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista. Zgłoszenia trwają do 10 października 2017r. u nauczycieli języków obcych. Wszystkie konkursy na etapie szkolnym
i powiatowym przeprowadzone zostaną w systemie online pod okiem Szkolnych i Powiatowych Komisji Konkursowych, natomiast finały mają formę tradycyjną i organizowane są w siedzibie Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu.
Gotowy na przygodę z językami obcymi? Zapisz się już dziś!

3. SZKOLNY KONKURS „The Most Impressive Jack O’Lantern 2017”

 

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na najbardziej pomysłowy lampion z dyni „The Most Impressive Jack O’Lantern 2017” z okazji Halloween. Prace podpisane imieniem i nazwiskiem autora prosimy składać w terminie 26 – 30 października 2017 r. w pokoju nauczycielskim. Liczymy na Waszą kreatywność!

„We bought a fat orange pumpkin
The plumpest sort they sell.
We neatly scooped the inside out
And only left the shell.
We carved a funny funny-face
Of silly shape and size,
A pointy nose, a jagged mouth,
And two enormous eyes.
We set it in a window
And we put a candle in,
Then lit it up for all to see
Our Jack O’Lantern grin!”

 

Magdalena Cierpka

Agata Kawa