Rok szkolny 2015/2016/2017

 

Konkursy i osiągnięcia językowe 06.06. 2017

Uczniowie klasy Ia Aleksander Nowak i Ksawery Finowski zajęli bardzo wysokie miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „LEON” z języka angielskiego!!!

Aleksander Nowak 88% miejsce 6

Ksawery Finowski 83% miejsce 8

Jesteśmy dumni z osiągnięć Naszych uczniów !!!Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy !!!

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

ROZSTRZYGNIĘTY!

30 maja 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy z Języka Angielskiego dla klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Zadaniem uczestników konkursu było wykazanie się znajomością treści wybranego drogą losową tekstu oraz słownictwem związanym z tematem. Ocenie podlegały także technika czytania oraz sposób interpretacji. Miano 'Reading Master’ (Szkolnego Mistrza Czytania) w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej otrzymała Marta Rogoś z klasy 4A, a Mateusz Skoczeń z tej samej klasy uzyskał drugie miejsce. Mistrzynią klas gimnazjalnych okazała się Nina Focht z klasy 2GA, wicemistrzynią została Julia Piróg z klasy 2GB, trzecie miejsce zdobył Marcin Lis – uczeń klasy 1GA. Zdobywcami czwartego miejsca zostali Ula Bujak i Oskar Finowski. Jesteśmy z Was dumni i liczymy na więcej Waszych sukcesów!

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego
Memory Master

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki w wiosennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Memory Master. Spośród 20 uczniów naszej szkoły zgłoszonych do konkursu, tylko jeden z nich uzyskał mniej niż 50% punktów. Ponadto, Nina Focht z klasy 2GA oraz Wiktoria Szmel z klasy 1GB otrzymały dyplomy wyróżnienia za osiągnięcie 89 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Największym sukcesem może poszczycić się Dawid Mysłek z klasy 5A, który uzyskał miano laureata II stopnia zdobywając 96 punktów!

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za Waszą sumienną pracę!

Pierwszaki górą!

Z dumą informujemy, że Aleksander Nowak z klasy 1SP uzyskał 6 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Leon. Z zadaniami konkursowymi wspaniale poradził sobie również Ksawery Finowski z tej samej klasy, który zajął 8 miejsce. Gratulujemy naszym Pierwszakom i życzymy, aby nadal z entuzjazmem i radością doskonalili swoje umiejętności językowe.

Kolejne sukcesy naszych uczniów! 28.05.2017

W X Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik” laureatem został Jakub Błaszkiewicz z klasy 2a, natomiast wyróżnienia otrzymali: Adela Bryszewska, Estera Czajkowska, Adrian Kwiatkowski, również z klasy 2a, oraz Julia Filipowicz z klasy 3a i Malwina Dynowska z klasy 4a. Gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!

W XXV Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny uczniowie naszej szkoły uzyskali bardzo dobre wyniki, które zagwarantowały im wyróżnienia. Otrzymali je: Adela Bryszewska, Jakub Błaszkiewicz, Miłosz Oliwa, Wojciech Szmytkie z klasy 2a oraz Julia Filipowicz z klasy 3a i Marcin Kowalczyk z klasy 3b. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

15.05. 2017r. uczniowie klas młodszych reprezentowali naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Przyroda w poezji” w Janowicach Wielkich.

Wszyscy uczestnicy popisali się piękną recytacją przygotowanych wierszy i zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkami, a laureaci dodatkowo otrzymali figurki.

Nasi reprezentanci za swoje występy zdobyli: 2. miejsce Miłosz Oliwa z klasy 2a, 3. miejsce Julia Filipowicz z klasy 3a oraz Wojciech Szmytkie z klasy 2a.

Uczennica naszej szkoły, Adela Bryszewska, zdobyła 2. miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza kartka wielkanocna”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Jeleniej Górze. Gratulujemy twórczych pomysłów!

7.03.2017r. odbył się etap szkolny XIII Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Krajoznawczego Edukacji Wczesnoszkolnej kl. II – III ph. „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”.

Najlepszy wynik uzyskała Julia Filipowicz, która reprezentowała naszą szkołę w II etapie konkursu 24.03.2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

Drugie miejsce zajęła Amelia Lulek, trzecie Klaudia Najman. Dziewczynki są uczennicami klasy 3a.

XIII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień” okazał się najszczęśliwszy dla Katarzyny Sasak i Jakuba Błaszkiewicza z klasy 2a. Uzyskali oni najlepszy wynik w szkole i otrzymali wyróżnienie.

 

29.03.17- Konkurs na pudełko

W związku z wprowadzeniem w szkole całkowitego zakazu używania telefonów komórkowych na lekcjach i przerwach ogłoszono konkurs na najpiękniej ozdobione pudełko, do którego uczniowie chować będą na czas zajęć.

Komisja w składzie :Małgorzata Kruczkowska, Helena Walinowicz-Prosicki i Alicja Mysak-Policht wyłoniła zwycięzców  w następujących kategoriach:

·         Kategoria klas  1- 3 Szkoły Podstawowej:

1 miejsce- Miłosz Oliwa- klasa 2a,

2 miejsce- Katarzyna Sasak- klasa 2a

·         Kategoria klas 4-6 Szkoły Podstawowej:

1 miejsce- Michał Gancarczyk – klasa 4a,

2 miejsce Konrad Żmurko i Michał Zwolenik –klasa 4a

2 miejsce (ex aequo)- Martyna Miroszkin- klasa 5a

3 miejsce- Kajetan Gułaj –klasa 4a

Wyróżnienia: Wojciech Poręba- klasa 4a i Tomasz Domagała- klasa 5b

·         W kategorii Gimnazjum:

1 miejsce- Weronika Karnaś- klasa 2GA,

2 miejsce- Jakub i Mateusz Karaś- klasa 3GA,

3 miejsce- Wiktoria Szmel- klasa 1GB.

foto 1

foto 2

Pod koniec stycznia uczniowie naszego: Oskar Kłyszyński, Marcin Czurejno i Kacper Nowicki zajęli I miejsce w Mistrzostwach Jeleniej Góry w Turnieju Tenisa Stołowego Chłopców Szkół Gimnazjalnych- Gimnazjada 2016/2017.

NASZYM MISTRZOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

12 stycznia 2017- I Edycja Karkonoskiej Ligi Narciarstwa Biegowego Grupy Azot

zobacz wyniki

22 grudnia został rozstrzygnięty wewnątrzszkolny konkurs językowy – tym razem na najładniejszą kartkę Bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim lub niemieckim.

 Laureatkami konkursu zostały: Julia Filipowicz z kl.IIIa oraz Klaudia Najman z kl.IIIa

 Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Organizatorkami konkursu były pani Magdalena Cierpka i Agata Kawa.

Dnia 19.12.2016 nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek  „Hej Kolęda, Kolęda” w Wojcieszycach. Oskar Kłyszyński osiągnął pierwsze miejsce jako solista, natomiast Mateusz Patejko, grający jako „szczególny gość” na akordeonie podbił serca całej widowni.

13.12.2016 r.

Do drugiego etapu XIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na” zakwalifikowali się następujący uczniowie:

klasa 2a: Adela Bryszewska, Adrian Kwiatkowski, Jakub Błaszkiewicz, Katarzyna Sasak, Miłosz Oliwa, Zuzanna Jędrzejczyk,

klasa 2b: Angelika Bieganowska, Konstancja Jankowska, Oliwia Watkowska, Wiktoria Waliszewska,

klasa 2c: Marta Zacharko, Pola Pilarczyk,

klasa 3a: Julia Filipowicz, Klaudia Najman,

klasa 5a: Eryk Kuliczkowski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie konkursu już 9.01.2017r.!

14.11.2016 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do pierwszego etapu XIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na”. W konkursie wzięło udział 58 osób. Wyniki poznamy 12.12.2016r. Wszystkim uczestnikom życzymy awansu do etapu drugiego, który odbędzie się 9.01.2017r.

Oskar Gadawski, uczeń klasy VIb odniósł kolejny sukces – zakwalifikował się do etapu rejonowego Zdolnego Ślązaczka z języka niemieckiego. Trzymamy mocno kciuki za Oskara i liczymy na finał we Wrocławiu. Oskara przygotowała do konkursu Pani Małgorzata Kruczkowska. Gratulujemy !!!

03.11.2016Zuzanna Jędrzejczyk z klasy 2a otrzymała wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie pn. „Pan Karp zarybia Wisłę”

03.11.2016 Konkurs na najbardziej pomysłowy lampion z dyni z okazji Halloween

Z okazji Halloween odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego na najbardziej pomysłowy  lampion z dyni.

Udział w konkursie wzięło 8 osób z klas I-IV:

Karolina Opryszak kl.Ia

Julia Pieron

Nikola Hesse, kl.IIIa

Julia Filipowicz kl.IIIa

Klaudia Najman kl.IIIa

Zuzanna Pieron kl.IIIb

Otylia Polak kl.IVb

Marcin Greifenberg kl.Va

Prace były przepiękne i bardzo pomysłowe.

Dla wszystkich uczestników konkursu nagrody ufundowały Rada Rodziców i wydawnictwo Macmillan.

Organizatorami konkursu były Panie Magdalena Cierpka i Agata Kawa.

Foto 1

Foto 2

Foto 3

31.10.2016 – Europejski Dzień Języków Obcych – rozstrzygnięcie konkursu

Z Okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się w naszej szkole konkurs na najładniejszy plakat promujący naukę języków obcych. Ponad 20 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum wzięło udział w tym konkursie – co nas ogromnie cieszy.

Komisja konkursowa w skład, której wchodzili nauczyciele uczący języków obcych w naszej szkole wyłoniła następujących zwycięzców:

Szkoła podstawowa:

I miejsce: Liwia Czajkowska i Marta Bladowska

II miejsce: Marcelina Kobyłecka

III miejsce: Martyna Miroszkin

Gimnazjum:

I miejsce: Magdalena Janiak i Natalia Wysocka oraz Jakub Wojnarowicz

II miejsce: Weronika Piasecka i Julia Gaczyńska

III miejsce: Martyna Jasiak

O słodkie nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zadbała Rada Rodziców, a dla laureatów nagrody ufundowało wydawnictwo Macmillan.

Organizatorami konkursu były Panie Magdalena Cierpka i Agata Kawa

foto 1

foto 2

foto 3

26.10.2016

Nasze dwie uczennice klasy IGa – Karolina Nowicka i Wiktoria Ginowiec wzięły udział w konkursie organizowanym przez Narodowy Bank Polski o tematyce: Czy tylko skarbonka? Jak oszczędzać pieniądze, których nie widać?.
Uczennice napisały pracę pisemną pod opieką nauczyciela prowadzącego – Urszula Kacprzycka. Rozstrzygnięcie konkursu na początku grudnia – trzymamy kciuki!

18. 05.2016 r. reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w dwóch konkursach matematycznych.

  • XVI Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny dla klas V zorganizowany był przez SP nr 13. Troje uczniów z klas V: Marta Bladowska, Oskar Gadawski, Julia Janik rywalizowało z trzyosobowymi drużynami z 11 szkół podstawowych. Oskar Gadawski zdobył III miejsce.
  • XV Wielki Maraton Matematyczny zorganizowany przez II LO im. C.K.Norwida. W konkursie rywalizowało wielu uczniów z jeleniogórskich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klas III: Paweł Bobrowski, Michał Kowalczyk, Dawid Świątoniowski. Michał Kowalczyk zakwalifikował się do finału i zdobył IV miejsce.

III Międzyszkolny Konkurs Omnibusik– 3a zdobyła III miejsce, skład Magdalena Mielczarek, Michał Gancarczyk, Kajetan Gułaj gratulujemy

13.05.2016 r. troje uczniów z  klas I – III reprezentowało naszą szkołę w Międzyszkolnym  Konkursie Recytatorskim w Janowicach Wielkich.

Swoją interpretacją wiersza pt. „Jaskółka” oraz przygotowanymi rekwizytami Miłosz  Oliwa z klasy I a podbił serca jury i zdobył I miejsce.

Niezwykle ekspresyjnie zaprezentowały się również: Malwina Dynowska z klasy III a, która recytowała wiersz pt. „Pali się” i tym występem zapewniła sobie II miejsce oraz Anna Potkańska  z klasy II a, która z wierszem pt. „Nie pieprz Pietrze” zajęła IV miejsce. Gratulujemy sukcesów!

Wyniki IX Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik

KLASA I

Nagrody: Jakub Błaszkiewicz 1a, Maciej Gasz 1a, Adrian Kwiatkowski1a, Miłosz Oliwa

1a,

Wyróżnienia: Karina Grzech 1a, Katarzyna Sasak 1a, Wojciech Szmytkie 1a, Mikołaj Gułaj 1b, Konstancja Jankowska 1b, Maria Sobczak 1c

KLASA II

Nagrody: Julia Filipowicz 2a

Wyróżnienia: Malwina Dynowska 2a, Szymon Kowal 2b

KLASA III

Nagrody: Marta Rogoś

Wyróżnienia: Kajetan Gułaj 3a, Wojciech Walczak 3b

KLASA IV

Wyróżnienia: Eryk Kuliczkowski 4a

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym składamy gratulacje!

Michał Gancarczyk z klasy 3 a w ścisłym finale 3. etapu XII Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Krajoznawczego

Edukacji Wczesnoszkolnej kl. II – III ph. „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”.

Nasz uczeń ukończył konkurs na ósmym miejscu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W dniu 12,04,2016 odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla Uczestników SKO pod nazwą „BANK PRZYSZŁOŚCI” w oddziale banku PKO Bank Polski na ul. Różyckiego .

Dzieci z naszej szkoły również brały udział w tym konkursie.

 

Prace plastyczne 3 osób zostały zakwalifikowane do finału.

Wyróżnione osoby to:

 

  1. Jakub Błaszkiewicz, kl.Ia
  2. Marta Kowalczyk, kl.Ib
  3. Łucja Linkiewicz, kl.VIa

 

 

Relację z uroczystego wręczenia nagród i prace dzieci można obejrzeć pod poniższym linkiem:

 

http://www.portalik24.pl/home-page/informacje/7715-pko-rozdalo-nagrody-za-najlepsze-prace-bank-przyszlosci.

Michał Gancarczyk z klasy 3 a awansował do 3. etapu XII Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Krajoznawczego Edukacji Wczesnoszkolnej kl. II – III ph. „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”. Odbędzie się on w dniach 22 – 23.04.2016r. i połączony będzie z wycieczką na trasie: Jelenia Góra – Pieńsk – Zgorzelec – Bogatynia – Porajów – Liberec – Harrachov – Michałowice. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz udanej wycieczki!

Rejonowy Konkurs Ligi Ochrony Przyrody 15.04.2016

zakwalifikowani po konkursie szkolnym

Kacper Krupa

Marta Bladowska

Gloria Kaźmierczak

Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Alfik”

Osiągnięcia:
Nina Focht-klasa 1 ga-3 miejsce na Dolnym Śląsku
Oskar Kłyszyński-klasa 1 ga-5 miejsce na Dolnym Śląsku
Nicoletta Litwin-klasa 1ga-7 miejsce na Dolnym Śląsku
Marcin Czurejno-klasa 1gb-7 miejsce Na Dolnym Śląsku
Paweł Bobrowski-klasa 3gb-3 miejsce na Dolnym Śląsku
2. Ogólnopolski Konkurs Literacki „Źródła marzeń”-znajomość literatury fantasy.
Osiągnięcia :Marek Nowak-klasa 1gb-280 miejsce w Polsce (na 2000 uczestników).
3. Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia-czekamy na wyniki.
4. Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Olimpus”-czekamy na wyniki.
5. Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Omnibus”-czekamy na wyniki.

Jakub Błaszkiewicz z klasy I A zajął III miejsce w Konkursie Międzyszkolnym na „Najładniejszą Kartkę Wielkanocną” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Jeleniej Górze.

On St. Patrick’s Day everyone is Irish!!!

Konkurs Green Mind Mapping rozstrzygnięty!

Cieszymy się z dużego zainteresowania szkolnym konkursem związanym z Dniem Świętego Patryka, patrona Irlandii. Pomysłowe mapy myśli udowodniły, że uczniowie posiadają dużą wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych. Zdobywcą pierwszego miejsca została Wiktoria Giniowiec z klasy 6B. Wyróżnione prace należą do Edyty Rudowicz i Jakuba Porady z tej samej klasy. Gratulujemy i życzymy Happy Saint Patrick’s Day!

Rozstrzygnięcie konkursu na hasło promujące oszczędzanie w SKO!

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu Żyrafki Lokatki, którzy wykazali się wspaniałą pomysłowością w układaniu rymowanych haseł zachęcających do oszczędzania. Zdobywcą pierwszego miejsca został Miłosz Oliwa z klasy 1A, który napisał następujący wiersz:

Mam siedem lat,

poznaję oszczędności świat.

Zbieram wszystkie grosze

i do skarbonki swojej noszę.

Gdy ją całą wypełnię

to marzenia swoje spełnię.

Rodzice w pracy obowiązki wykonują,

za to pieniążki kasują.

Złotówki na koncie odkładają

i dla przyjemności z nich korzystają.

Czy mali, czy dorośli

potrzebują oszczędności!

Uczniowie wyróżnieni to: Julia Filipowicz z klasy 2A oraz Zuzanna Jędrzejczyk i Katarzyna Sasak z klasy 1A. GRATULUJEMY!!!:) Rozdanie nagród odbędzie się 21 marca 2016 r. podczas szkolnej uroczystości powitania wiosny.

Nasi uczniowie w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”!

6 maja 2016r. Jakub Błaszkiewicz z klasy 1a, Witold Dutkowski z klasy 3a i Aleksandra Gembicka z klasy 5a będą reprezentować naszą szkołę w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” . Gratulujemy awansu i życzymy udanego finału!

10.03.2016r. odbył się szkolny etap XII Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Krajoznawczego Edukacji Wczesnoszkolnej kl. II – III ph. „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”.

W konkursie udział wzięło 10 uczniów z klas trzecich. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą, natomiast do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Michał Gancarczyk z klasy 3a, Jan Falęcki z klasy 3b i Weronika Bieganowska z klasy 3a. Bardzo dobrze spisała się też Anna Kuś z klasy 3a i zajęła miejsce czwarte. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy awansu do etapu regionalnego.

Informacja

8.03.2016r. odbył się Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, w którym udział wzięło 39 uczniów z klas I – IV. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które ukażą się 8.05.2016

Laureaci Konkursów Plastycznych

Ogólnopolski konkurs plastyczny 7.03.2016

„Śniło mi się, że…..”edycja 2 wyróżnienie Vanessa Wolf kl IIGB

Powiatowy konkurs plastyczny 29.10.2015 „nasze piękne drzewa” z cyklu „znam przyrodę mojego miasta i regionu”

III miejsce Helena Pielas IIGA

wyróżnienie Wiktoria Gadawska kl VB

 

Konkursy z Języka Angielskiego 2016

Ogólnopolski Konkurs Leksykalny Memory Master

UWAGA!!!
Trwają zapisy do IV edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego Memory Master, który odbędzie się 12 kwietnia 2016 r. Wejdź na www.memorymaster.edu.pl, korzystaj z darmowej aplikacji do nauki słówek angielskich, zapamiętuj, zgłoś się do konkursu i zostań mistrzem! Zapisy trwają do 18 marca 2016 r. Nie przegap szansy na suuuuuper nagrody!!!

Saint Patrick’s Day

17 marca obchodzone jest święto patrona Irlandii – świętego Patryka. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego zapraszają wszystkich uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie Saint Patrick’s Day – Green Mind Mapping. Konkurs polega na przygotowaniu mapy myśli związanej z obchodami Dnia Świętego Patryka w Irlandii i na świecie. Uczniowie, którzy przygotują mapy myśli wyłącznie w języku angielskim mają większe szanse na wygraną! Prace wykonane dowolną techniką i w dowalnym formacie należy przekazywać do dnia 16 marca 2016 r. pani Magdalenie Cierpka lub pani Agacie Kawie.

 

Alfik Matematyczny 2015/2016

W naszej szkole dnia  25 listopada 2015 obyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY.

W konkursie ALFIK MATEMATYCZNY 2015 uczestniczyło 61 623 uczniów z 1425 szkół. Jednym z laureatów jest uczeń naszej szkoły Marcin Kowalczyk – uczeń klasy IIb, który wygrał pobyt na obozie Łowców Talentów – GRATULUJEMY!

Konkurs Humanistyczny „Alfik”-laureaci:
3 miejsce w województwie w kategorii klas 1 gimnazjum- Nina Focht,
5 miejsce w województwie w kategorii klas 1 gimnazjum- Oskar Kłyszyński,
7 miejsce w województwie w kategorii klas 1 gimnazjum- Nicoletta Litwin,
7 miejsce w województwie w kategorii klas 1 gimnazjum- Marcin Czurejno.
3 miejsce w województwie w kategorii klas 3 gimnazjum- Paweł Bobrowski.

Ekologia w Szkole

Szkoła nawiązała współpracę z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych oraz z Karkonoskim Parkiem Narodowym, dzięki czemu uczniowie mogli uczestniczyć:
– w prelekcji nt. minerałów Karkonoszy i Gór Izerskich
– w wycieczce edukacyjnej w Góry Sokole, gdzie mogli podziwiać walory
turystyczno-krajoznawcze tego terenu oraz pogłębiali wiedzę ekologiczną,
– w warsztatach świątecznych w siedzibie DZPK,
– w zajęciach rozwijających zainteresowania ekologiczne w ramach innowacji
pedagogicznej „Poznać i zrozumieć naturę”,
– w najbliższym czasie odbędzie się również wycieczka do Centrum Edukacji
Ekologicznej w Myśliborzu, gdzie uczniowie klas IV i V będą poznawali
tajniki fotosyntezy oraz będą uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych
i terenowych.

Uczniowie kl. I Gim. pod okiem p. R. Szpak uczestniczą w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”, który promuje zdrowy styl życia.

Dwudziestu uczniów gimnazjum wzięło udział w konkursie „Natura 2000” organizowanym przez Leśny Bank Genów Kostrzyca. Czworo uczniów zakwalifikowało się do etapu powiatowego.

Mistrz Rachunków

W ciągu całego roku co dwa miesiące odbywają się eliminacje szkolnego
konkursu matematycznego „Mistrz Rachunków”. Uczestniczą w nim wszyscy uczniowie klas IV-VI SP i I-III Gimnazjum. Celem konkursu jest utrwalanie i doskonalenie umiejętności rachunkowych. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie dyplomów i drobnych upominków odbędzie się w czerwcu b.r.

Alfik Matematyczny

W listopadzie b.r. odbył się konkurs „Alfik matematyczny”, w którym wzięło udział 60 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
I miejsce w szkole (10 miejsce w województwie i 41 w Polsce) zdobył uczeń kl. II SP Marcin Kowalczyk, który otrzymał nagrodę w postaci obozu w Serpelicach,
II miejsce w szkole (91 w województwie) i wyróżnienie uzyskała uczennica kl. I”A” Gim. Nikoletta Litwin
III miejsce w szkole (212 w województwie) i wyróżnienie otrzymał uczeń kl. IV SP Marcel Ratajski.

Lepsza Szkoła

Po raz kolejny nasza Szkoła przystąpiła do programu Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego pt. „Lepsza Szkoła”. W ramach tego programu we wszystkich klasach gimnazjalnych i w klasach IV-V SP zostały przeprowadzone testy sprawdzające umiejętności matematyczne na początku roku i po pierwszym semestrze ( Sesja z plusem 1, oraz Sesja 2). Wyniki były porównywane z osiągniętymi w województwie i w Polsce.

16.11.2015r. odbył się 1.etap XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Wzięło w nim udział pięćdziesięcioro uczniów.

Do drugiego etapu, który miał miejsce 8.01.2016r., zakwalifikowali się następujący uczniowie:

klasa I: Adela Bryszewska, Estera Czajkowska, Jakub Błaszkiewicz, Katarzyna Sasak, Zuzanna Jędrzejczyk;

klasa II: Ignacy Ślusarski, Julia Filipowicz, Malwina Dynowska;

klasa III: Witold Dutkowski, Magdalena Mielczarek, Michał Gancarczyk, Nikodem Szefliński, Patrycja Harasymowicz, Weronika Bieganowska;

klasa IV: Eryk Kuliczkowski, Gabriel Kowal, Martyna Miroszkin, Olivier Jasik;

klasa V: Aleksandra Gembicka, Julia Janik;

klasa VI: Edyta Rudowicz

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 3.03.2016r. Wszystkim uczestnikom gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów!

Miejski konkurs plastyczny„Bądź sobą nie pij alkoholu”:

II m-ce zdobyła Weronika Piasecka

Wyróżnienia Łucja Linkiewicz i Wiktoria Gniowiec

8.11.2015r odbył się  II Finał Dolnośląskiej Ligi Karate Shinkyokushin. Uczennica naszej szkołyPaulina Włodarczyk w kat. 12-13 lat zajęła I miejsce – Mistrzyni Dolnego Śląska w klasyfikacji generalnej (kumite); I miejsce – Finał Dolnośląskiej Ligi Karate (kumite).